Karjera

Ierēdņi gatavojas streikot

Dienas Bizness, 18.06.2013

Avots: SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ja valdība nenodrošinās vienādas sociālās garantijas strādājošajiem valsts pārvaldē, tuvākajā laikā gaidāmi streiki, sacīja Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Andrejs Jirgensons.

Sarunā ar Latvijas Radio arodbiedrības priekšsēdētājs norādīja, ka, pēc viņa aplēsēm, streikā varētu piedalīties ap diviem tūkstošiem ierēdņu. A. Jirgensons uzsvēra, ka saņem ļoti daudz zvanu un pamudinājumu no arodbiedrības biedriem par streika rīkošanu.

Lai apturētu ierēdņu aizplūšanu no valsts pārvaldes, piedāvāts paaugstināt atalgojumu viszemāk atalgotajiem darbiniekiem. Tomēr tā neesot vienīgā problēma valsts pārvaldē. Valstī ir iestādes, kur darbinieki strādā par zemu algu un gandrīz bez jebkādām sociālām garantijām, turklāt bez cerībām arī uz prēmijām, sacīja A. Jirgensons.

Arodbiedrības priekšsēdētājs skaidroja, ka patlaban netiek prasīts algu palielinājums, bet gan vienlīdzīgas sociālās garantijas – dažās nozarēs strādājošie ierēdņi saņem gan prēmijas, gan piemaksas, gan polises, tikmēr citiem tas izpaliek. Tāpat arodbiedrība vēlas panākt, lai visiem ierēdņiem būtu iespēja saņemt šīs sociālās garantijas.

Iepriekš Finanšu ministrija norādīja, ka 2009. un 2010. gadā valdība realizēja taupības pasākumus, un tika būtiski samazināta mēnešalga valsts pārvaldē. Kopumā algas valsts pārvaldē tika samazinātas par 25%, tādējādi pašlaik ir izveidojusies situācija, ka valsts pārvaldē nodarbināto algas ir zaudējušas konkurētspēju ar privātā sektora algām.

Nākotnē varētu tikt palielinātas algas policistiem, ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, medicīnas un sociālās jomas aprūpes, kā arī kultūras nozares speciālistiem, jo valdība konceptuāli atbalstījusi Finanšu ministrijas (FM) informatīvo ziņojumu par pakāpenisku atlīdzības izlīdzināšanu starp dažādām valsts pārvaldes iestādēm.

Komentāri

Pievienot komentāru