Ierēdņus minimālās algas pieaugums nemielošot

2017. gada 25. augusts plkst. 7:54
Sadaļa: Ekonomika
Dalies ar šo rakstu

Nākamajā gadā neplāno palielināt ministrijās strādājošo atalgojumu un to nesaistīs ar minimālās algas kāpumu, bet uzņēmēji norāda, ka iztrūkst ierēdņu atalgojuma sasaistes ar rezultātiem, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Ierēdņu algas nav piesaistītas minimālajai algai, tāpēc nākamgad automātiski nepieaugs, DB apgalvo Finanšu ministrijas Finanšu vadības un metodoloģijas departamenta direktore Daiga Gulbe. Viņa stāsta, ka atalgojums pieaugs tikai tiem valsts pārvaldē strādājošajiem, kas saņem minimālo algu, jo tā tiek paaugstināta ar 2018. gada 1. janvāri. Savukārt pārējo valsts pārvaldē strādājošo atalgojumu minimālās algas paaugstināšana neietekmē, jo no šādas piesaistes valsts pārvalde atteikusies jau 2010. gadā.

To, ka nākamā gadā ministrijas ierēdņu un darbinieku atalgojumu nav plānots paaugstināt, DB apliecina arī Ekonomikas ministrijā un Kultūras ministrijā (KM). KM pārstāve Lita Kokale gan stāsta, ka papildu līdzekļus atalgojuma paaugstināšanai nākamā gadā ministrija ir prasījusi kultūras mantojuma (arhīvu un bibliotēku) iestādēs strādājošajiem, teātru, orķestru, operas un baleta darbiniekiem, KM pārziņā esošo augstskolu mācībspēkiem un profesionālās izglītības kompetences centru pedagogiem, amatierkolektīvu vadītājiem un KM kapitālsabiedrībām.

Valsts pārvaldē strādājošajiem mēnešalgas apmēru nosaka Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums. Valsts un pašvaldību institūcijās strādājošie ir sadalīti 57 amatu saimēs, un dažām no tām ir apakšsaimes. Katrai no amatu saimēm atbilst viena no 16 mēnešalgu grupām. Visaugstāk atalgota ir 16. mēnešalgu grupa, kurā maksimālais mēnešalgas apmērs ir ne vairāk kā 2441 eiro.

Visu rakstu Ierēdņus minimālās algas pieaugums nemielošot lasiet 25. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu