Ierēdņus vēlas sodīt par valsts līdzekļu izšķērdēšanu

2011. gada 21. marts plkst. 10:42
Autors: Madara Fridrihsone
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Vēl šogad tiks izstrādāts regulējums, kas ļaus saukt pie atbildības ierēdņus, kas pieļāvuši tiesību aktiem neatbilstošu rīcību ar valsts budžeta līdzekļiem.

Finanšu ministrijas speciālisti ir konstatējuši, ka visbiežāk pārkāpumi tiek pieļauti ES struktūrfondu līdzekļu apguvē, piemēram, publiskie iepirkumi tiek dalīti vairākās daļās, lai izvairītos no iepirkuma kopējai līgumcenai atbilstošas iepirkumu procedūras veikšanas. Tāpat ir konstatēti gadījumi, kad, lai izvairītos no iepirkumu konkursa rīkošanas, būvdarbi tiek veikti jau uzsāktu būvdarbu līguma ietvaros, nerīkojot iepirkumu par papildu būvdarbu veikšanu.

Ir atklāti arī gadījumi, kad ES struktūrfondu līdzekļi tikuši izmantoti valsts pārvaldes pamatfunkciju veikšanai, nevis ES fondu apguvei.

Finanšu ministrija ir secinājusi, ka nereti Latvijā vērojama absolūta bezdarbība finanšu pārkāpumos vainojamo amatpersonu atbildības izvērtēšanas jomā. Tādēļ līdz 1. jūlijam Finanšu ministrija izstrādās Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likuma grozījumus, paredzot, ka Finanšu ministrija disciplinārlietu izskata gadījumā, ja to pret kādas citas ministrijas valsts sekretāru ir ierosinājis finanšu ministrs.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām