Ierobežo mazumtirdzniecības ķēžu diktātu

2015. gada 22. maijs plkst. 8:15
Dalies ar šo rakstu

Ierobežo mazumtirdzniecības ķēžu diktātu; tirgotāji kritizē iecerētos naudas sodus un draud izvēlēties importa preces
.

Latvijā aizliedz plauktu maksu, ilgus norēķinu termiņus un citus tirgotāju paņēmienus, kas no nākamā gada būs «ārpus likuma». Tā pēc piecus gadus ilgušām diskusijām vakar lēmusi Saeima, galīgajā lasījumā pieņemot Negodīgas mazumtirdzniecības prakses aizlieguma likumu, lai tirgotāju un piegādātāju intereses izlīdzinātu, neļaujot vienas puses uzkundzēšanos, kā tas nereti noticis līdz šim. Jaunais regulējums pamatā attieksies uz pārtikas preču tirdzniecību. «Līdz ar to Latvijas ražotājiem vairs nebūs jākompensē mazumtirgotāju biznesa izdevumi,» uz likuma ietekmi norāda Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš. 


«Tirgotājiem un ražotājiem nu būs jāpārskata līgumi, kas arī ir liels darbs un kuru veicot jābūt godīgiem, lai izvairītos no dažādiem traktējumiem,» komentē Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) vadītāja Ināra Šure. Viņu papildina A. Elksniņš: «Ceru, esam nākotnē izskauduši tādus defektus kā bonusi, dažādas nereglamentētas atlīdzības formas. Process nu padarīts skaidrs un saprotams, turklāt ražotāju interesēs». «Beidzot ir līdz galam sperts pirmais solis, kuru spēruši no abām pusēm – gan tirgotāji, gan ražotāji. Bez šaubām, likumā ir palikušas dažas lietas, kuras var traktēt divējādi. Tāpēc uzreiz turpināsim strādāt pie turpmākām vadlīnijām,» saka I. Šure. 


Kā vājākie posmi jaunizceptajā likumā jāizceļ punkti par loģistikas pakalpojumiem un akcijām, uzskata I. Šure. «Tie ir dažādi interpretējami, tāpēc nepieciešams padziļināts skaidrojums. Jāturpina darbs ar vadlīnijām, bet jau tagad varu apgalvot, ka šis likums dos skaidrību tirgotāju un ražotāju attiecībās, spēles noteikumiem kļūstot skaidrākiem un, teiksim tā, nedaudz godīgākiem,» sacīja I. Šure.

Plašāk lasiet rakstā Kakla kundzības laiks iztek
 piektdienas, 22. maija, laikrakstā Dienas Bizness (7. lpp.)!

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds