Iespējamas nedienas ar iPhone 5 izraisa Apple akciju cenas kritumu

2013. gada 15. janvāris plkst. 13:42
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Pirmo reizi pēdējo vienpadsmit mēnešu laikā Apple akcijas vērtība samazinājusies zem 500 ASV dolāru atzīmes, tādējādi atspoguļojot investoru reakciju uz ziņām par viedtālruņa iPhone 5 nepietiekamu pieprasījumu, vēsta AP.

Pirmdien izskanēja ziņas, ka Apple ievērojami samazinājusi pasūtījumu apmērus iPhone 5 viedtālruņu sastāvdaļu izgatavošanai, jo ierīce nebauda tik augstus tirdzniecības apjomus kā kompānija bija cerējusi. Tā, piemēram, ierīču ekrānu pasūtījumus Apple samazinājusi uz pusi, vēstīja finanšu avīze The Wall Street Journal.

Kopš iPhone 5 parādīšanās tirdzniecībā, kad Apple akcijas vērtība sasniedza 705,07 ASV dolārus, tās vērtība samazinājusies par 30%. Pirmdien Apple akciju vērtība samazinājās līdz 498,51 ASV dolāram.

Analītiķi norāda, ka akciju vērtības kritums gan nav pilnībā skaidrojams ar bažām, kas saistītas ar iPhone 5 tirdzniecības apjomu. Nozares eksperti atzīst, ka uztraucoša ir arī iPad Mini radīto izdevumu ietekme uz Apple finansēm.

Aģentūra AP norāda, ka iPhone 5 sarūgtināja daudzu tehnoloģiju cienītājus, jo ierīce nebija aprīkota ar daudzām iespējām, kuras ir pierastas tās tuvākā konkurenta – Android viedtālruņos. Apple ir arī panākusi to, ka daudzi sakaru operatori iPhone viedtālruņus tirgo piesaistītus saviem tīkliem uz diviem gadiem. Tā rezultātā operatori nevar nopelnīt un sākuši uzbāzīgi piedāvāt Android ierīces.

Aizvadītā gada trešajā ceturksnī Android ierīces kontrolēja 75% no viedtālruņu tirgus, salīdzinot ar 58% tādā pašā laika posmā pirms gada. Tikmēr Apple viedtālruņu tirgus daļa samazinājusies no 23% 2011. gada pēdējā ceturksnī, līdz 15% aizvadītā gada trešajā ceturksnī.
 

Dalies ar šo rakstu