Iespējams, jauns datu noplūdes skandāls

2010. gada 04. aprīlis plkst. 22:22
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

LNT raidījuma Top 10 veidotāju rīcībā nonākusi no kādas Latvijas komercbankas noplūdusi konfidenciāla informācija.

Raidījuma veidotāji savā pastkastītē atraduši izdrukas uz aptuveni piecdesmit lapām. Tās satur informāciju par 22 bankas klientiem un viņu veiktajiem darījumiem laika periodā no pagājušā gada marta līdz šī gada marta vidum.

Dati saturot pat personas kodus.

Kā tik konfidenciāla informācija varēja nonākt trešās personas rokās, pagaidām neesot skaidrs. Versijas ir dažādas. Iespējams, ir apieta vai uzlauzta bankas drošības sistēma vai arī šo informāciju ir noplūdinājis kāds bankas darbinieks.

Top 10 kļuvis zināms, ka komercbanka par šo gadījumu, visticamāk, ir informēta jau marta vidū, taču faktu cenšas noklusēt, jo nevarot saprast, kādi tieši dati iegūti un kādā veidā.

Taču, kā norādīja raidījuma veidotāji, neatkarīgi no tā, kā dati iegūti, uzņēmumam būtu jāvēršas policijā, jo klientu datu noplūde, kāda, visticamāk, notikusi, ir noziegums. Policijā sniegts apliecinājums, ka tā nevienu iesniegumu par šādu faktu nav saņēmusi.

Sazinoties ar bankas pārstāvjiem, neesot radies iespaids, ka viņus šis fakts uztrauktu. Uz jautājumu, vai bankas vadība ir informēta par datu noplūdi, atbilde bijusi īsa un lakoniska: mums viss ir kārtībā. Komercbankas pārstāvji nav izrādījuši interesi par notiekošo, aicinot viņiem zvanīt pēc svētku brīvdienām, proti, otrdien, vai arī dokumentus atsūtīt pa elektronisko pastu.

Latvijas Komercbanku asociācijas vadītājs Teodors Tverijons raidījuma veidotājiem atzinis, ka pirmo reizi dzird par šādu faktu. Savukārt Finanšu un kapitāla tirgus komisija pēc brīvdienām solījusi izskatīt šo gadījumu, jo datu noplūde no bankas ir nepieļaujama situācija. Šajā gadījumā varot pat vērtēt to, vai bankai nav jāaptur licence.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām