Iesvētīts Rīgas brīvostas jaunais kuģis Dina; pirks arī jaunu ledlauzi

2014. gada 15. janvāris plkst. 15:35
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Rīgas osta mērķtiecīgi uzlabo ostas tehnisko ekipējumu, vispirms izveidojot velkoņu floti, tagad iegādājoties jaunu Igaunijā būvētu loču kuģi un mazliet vēlāk pērkot ledlauzi no Murmanskas, šodien loču kuģa Dina iesvētībās paziņoja ostas pārstāvji. Tālākās nākotnes plānos esot ieceres iegādāties helikopteru, kas palīdzētu ločiem darbā sliktos laika apstākļos.

Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs, Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR) atzina, ka ledlauzis Varma esot pietiekami vecs, un tā remontdarbi izmaksājot salīdzinošo dārgi, līdz ar to jauna ekipējuma iegāde esot nepieciešamība.

Rīgas ostas kapteinis Eduards Delvers savukārt neslēpa prieku, ka osta var atļauties iegādāties jaunāku tehniku. Delvers uzskata, ka vēl nepieciešams iegādāties arī helikopteru, kas sliktos laika apstākļos ļautu ločiem piekļūt kuģiem.

Ar paša loču kuģa Dina iesvētībām tik raiti negāja - pret kuģa bortu mestā šampanieša pudele saplīsa tikai ar trešo piegājienu.

Kā norāda Rīgas brīvostas pārstāve Anita Leiškalne, brīvosta loču kuģi iegādājusies par 1,98 miljoniem eiro. Tādējādi kopumā brīvostas rīcībā patlaban ir pieci loču kuģi.

Loču kuģi sniedz palīdzību ostā ienākušajiem kuģiem, tos droši izvadot cauri lokālajam akvatorijam.

Loču kuteris Dina ir aprīkots ar visu nepieciešamo drošības aprīkojumu kuģa apkalpei, astoņu Rīgas ostas loču nogādei uz un no kuģiem Rīgas jūras līcī un ostas akvatorijā. Tam esot spēcīgs dzinējs, kas ļauj tam pietiekami labā ātrumā apkalpot kuģus.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām