Ietaupījumu atrast grūti

2011. gada 18. februāris plkst. 8:11
Autors: D. Skreija - I. Drazdovska
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Lielie pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmumi līdz šim nav bijuši etalons efektīvai saimniekošanai, piektdien vēsta laikraksts Dienas bizness.

Rēķinot dzīvokļu, būtībā klientu skaitu uz vienu darbinieku, nākas secināt, ka līdz šim Rīgas lielākajās namu apsaimniekošanas kapitālsabiedrībās – Kurzemes namu apsaimniekotājs un Zemgale – nebūt šis cipars nav maksimāli lielākais. Vidēja lieluma uzņēmumi Purvciema nami un Pļavnieku nami spējuši nodrošināt, ka viens darbinieks vismaz teorētiski apkalpo lielāku dzīvokļu skaitu, attiecīgi 63 un 59. Un tā, domājams, arī ir optimizācijas būtība, lai ar iespējami mazākiem resursiem varētu apkalpot vairāk klientu. Līdzīga aina veidojas arī pretstatot apgrozījumu un apsaimniekojamo dzīvokļu skaitu, lielajiem namu apsaimniekošanas uzņēmumiem ir ļoti viduvēji rādītāji – ap 200 Ls uz vienu dzīvokli.

SIA Rīgas namu pārvaldnieks valdes priekšsēdētājs Ervins Straupe uzsver Zemgales efektīvo darbību. «Zemgale uzturēja mazos klientu apkalpošanas iecirkņus, bet visa struktūra bija centralizēta, nebija vairāku grāmatvedību, juridisko dienestu utt. Tas zināmā mērā bija piemērs tam, kā varētu izskatīties apvienotais uzņēmums. Mazajām namu apsaimniekošanas kapitālsabiedrībām bija daudz ierobežotāka finanšu kapacitāte, tām pārvaldībā varbūt bija 100 mājas, bet tāpat vajadzēja grāmatvedi, juristu utt.,» skaidro E. Straupe, norādot, ka ēku stāvoklis Rīgas pilsētas rajonos ir dažāds, un arī tas ietekmē uzņēmumu darbību. Tāpat viņš uzteic, ka Zemgale par patērēto siltumenerģiju norēķinājās laicīgi un pilnā apmērā, bet Kurzemes namu apsaimniekotājam regulāri vajadzējis «piešprici».

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām