Tirdzniecība un pakalpojumi

Ievedot ES teritorijā papriku, dažus lapu dārzeņus un bērzu, būs nepieciešams fitosanitārais sertifikāts

Žanete Hāka, 14.10.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai Eiropas Savienības teritorijā neieviestos jauni augiem kaitīgie organismi, valdība otrdien, akceptēja grozījumus Augu karantīnas noteikumos, informē Zemkopības ministrija.

Grozījumi papildina noteikumus ar diviem jauniem augu karantīnas organismiem: Agrilus anxius Gory un Anthonomus eugenii Cano.

Lapu dārzeņi Manihot esculenta Crantz, Limnophila L., Eryngium L. un paprikas Capsicum L. augļi ir uzņēmīgi pret kaitīgo organismu Anthonomus eugenii Cano, kuru aizliegts ievest vai izplatīt ES teritorijā, tādēļ šie dārzeņi to importēšanas laikā bieži tiek aizturēti. Tāpēc šiem dārzeņiem ievešanai ES no trešajām valstīm būs nepieciešams fitosanitārais sertifikāts.

Bet, importējot paprikas Capsicum L. augļus no ASV, Belizas, Dominikānas Republikas, Franču Polinēzijas, Gvatemalas, Hondurasas, Jamaikas, Kostarikas, Meksikas, Nikaragvas, Panamas, Puertoriko un Salvadoras, fitosanitāra sertifikāta ailē “Papildu deklarācija” būs nepieciešams norādīt informāciju, ka augļi ir iegūti teritorijā vai audzēšanas vietā, kurā saskaņā ar attiecīgajiem starptautiskajiem fitosanitāro pasākumu standartiem nav sastopams Anthonomus eugenii Cano.

Savukārt bērzs Betula L. bieži ir invadēts ar kaitīgo organismu Agrilus anxius Gory. Tādēļ, importējot grieztos bērza BetulaL. zarus ar lapām vai bez tām no trešajām valstīm un nomizotu bērza Betula L. mizu un koksni (ieskaitot koksni, kurai nav saglabāta dabīgi apaļā virsma, un izstrādājumus no neapstrādātas koksnes) no ASV un Kanādas, arī būs nepieciešams fitosanitārais sertifikāts.

Komentāri

Pievienot komentāru