Būve

Ievieš nodevas par reģistrāciju būvkomersantu reģistrā

Ingrīda Drazdovska, 22.02.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Par komersanta reģistrāciju būvkomersantu reģistrā būs jāmaksā 50 latu, to paredz Ministru kabineta nule apstiprinātie grozījumi būvkomersantu reģistrācijas noteikumos.

Grozījumus būvkomersantu reģistrācijas nosacījumos sagatavoja Ekonomikas ministrija, ar kuriem tiek noteikts valsts nodevas apmērs un samaksas kārtība par reģistrācijas darbībām būvkomersantu reģistrā.

Valsts nodeva ir maksājama pirms attiecīgo darbību veikšanas būvkomersantu reģistrā un valsts nodeva tiks ieskaitīta valsts pamatbudžetā.

Noteikumi paredz, ka par komersanta reģistrāciju būvkomersantu reģistrā jāmaksā 50 latu. Par komersanta atkārtotu reģistrāciju būvkomersantu reģistrā, ka tas izslēgts no būvkomersantu reģistra par savlaicīgi nesniegtu informāciju, kas noteikts reģistrācijas apliecībā paredzētā maksā ir 250 latu, bet, ja komersants pārtraucis uz laiku darbību pēc savas iniciatīvas un vēlas atjaunot ierakstu būvkomersantu reģistrā – 50 latu. Grozījumi tāpat paredz, ka par izmaiņu, kas saistītas ar komersanta nodarbināto speciālistu maiņu, papildināšanu vai izslēgšanu, reģistrēšanu, jāmaksā 10 latu.

Nodevas ieviešana kompensēs valsts budžeta izdevumus būvkomersantu reģistra uzturēšanai un pilnveidošanai, ierobežos komersantu nepamatotu reģistrāciju būvkomersantu reģistrā, kā arī motivēs esošos būvkomersantus savlaicīgi atjaunot informāciju reģistrā, uzskata Ekonomikas ministrija.

Nodeva būvkomersantiem ieviesta, izstrādājot grozījumus Būvniecības likumā un likumā Par nodokļiem un nodevām.

Jaunā kārtība stāsies spēkā pēc MK noteikumu publicēšanas Latvijas vēstnesī.