Ieviesīs principu: «nauda seko bezdarbniekam»

2011. gada 08. februāris plkst. 15:58
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Pilnveidojot bezdarbnieku apmācību, plānots ieviest jaunu apmācību kupona sistēmu jeb principu «nauda seko bezdarbniekam».

Tas nozīmējot, ka turpmāk bezdarbnieks, kurš vēlēsies iesaistīties apmācībā un apgūt konkrētu izglītības programmu, varēs saņemt finansiālās vērtības apmācību kuponu.

Minētā kupona pamatvērtība būšot atkarīga no izvēlētā apmācības veida un izglītības programmas. Piemēram, pirmā un otrā kvalifikācijas līmeņa profesionālās tālākizglītības programmām ar mācību ilgumu 480 mācību stundas kupona pamatvērtība būs 375 Ls, bet ar 640 mācību stundām – 500 Ls u.c.

Norādītās apmācību kuponu pamatvērtības atkarībā no apgūstamā profesionālās tālākizglītības programmu grupas tiks reizinātas ar noteiktu koeficientu, kas rezultātā veidos kopējo apmācību kupona vērtību.

Labklājības ministrija norāda, ka situācijā, kad valstī ir salīdzinoši augsts bezdarba līmenis, svarīgi iesaistīt bezdarbniekus nodarbinātības pasākumos, tajā skaitā arī apmācībā

Apmācību laikā tiek maksāta arī stipendija 70 Ls apmērā par kalendāro mēnesi, bet pēc apmācību beigām bezdarbnieks saņem profesionālās kvalifikācijas vai profesionālās pilnveides izglītības apliecību, vai neformālās izglītības programmu apguves ietvaros iegūto zināšanu apliecinošu dokumentu.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām