If peļņa Baltijā šogad – 11,2 miljoni eiro

2017. gada 02. novembris plkst. 11:58
Autors: Rūta Lapiņa
Dalies ar šo rakstu

«If P&C Insurance» AS Igaunijā un tās filiāļu Latvijā un Lietuvā peļņa šī gada deviņos mēnešos bija 11,2 miljoni eiro, kas ir par 1,3 miljoniem eiro vairāk nekā 2016. gada attiecīgajā periodā, informē «If Apdrošināšana» Ārējās komunikācijas vadītāja Elīna Ose.

«Trešais ceturksnis mums ir bija labs. Neskatoties uz dažiem ar laika apstākļiem saistītiem notikumiem - vētras un lietus izraisīti plūdi, kas skāra Baltijas valstis, mums šajā ceturksnī nav bijuši lieli atlīdzību pieprasījumi,» atzīst «If P&C Insurance» AS valdes priekšsēdētājs un Baltijas biznesa segmenta vadītājs Andris Morozovs.

«Tā vietā mēs redzam, ka pieaug atlīdzību izmaksas, kas saistītas galvenokārt ar atalgojuma palielināšanos mūsu partneru nozarēs, kā arī ar pieaugošo prasību skaitu par miesas bojājumiem auto negadījumos. Tomēr mums ir izdevies sekmīgi pārvaldīt savus riska portfeļus un nodrošināt labu, stabilu rezultātu, kas, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir ar nelielu uzlabojumu,» viņš norāda.

«If» kombinētais rādītājs Baltijā šī gada deviņos mēnešos bija 89,6 % (iepriekš 90,4 %). Savukārt apdrošināšanas sabiedrības zaudējumu rādītājs 2017. gada deviņos mēnešos bija 64,7 % (iepriekš 65,2 %), bet izdevumu rādītājs – 24,9 % (iepriekš 25,2 %).

Apdrošināšanas sabiedrības bruto parakstītās prēmijas Baltijas tirgū 2017. gada deviņos mēnešos bija 104,8 miljoni eiro (2016. gada attiecīgajā periodā – 100,1 miljons eiro).

Savukārt «If Apdrošināšana» (juridiskais nosaukums - «If P&C Insurance AS Latvijas filiāle») Latvijā šī gada deviņos mēnešos bruto parakstīto prēmiju apmērs bija 20,5 miljoni eiro, kas ir par 0,6 miljoniem eiro mazāk.

«If» Baltijā darbojas ar vienu zīmolu un piedāvā apdrošināšanas risinājumus privātajiem un korporatīvajiem klientiem. Uzņēmums pieder lielākajai nedzīvības apdrošināšanas kompānijai Ziemeļeiropā - skandināvu nedzīvības apdrošināšanas grupai «If P&C Insurance Holding Ltd», kuras īpašnieks ir «Sampo Plc».


Dalies ar šo rakstu