Igauņi gaida nākamo Somijas ražotāju vilni

2011. gada 21. novembris plkst. 15:17
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Vairāki Somijas ražotāji pārceļ ražotnes uz Igauniju vai apsver iespēju to darīt, vēsta bbn.ee.

Viena no kompānijām, kas apsver paplašināt darbību Igaunijā, ir Incap, elektronikas ražošanas pakalpojumu kompānija. Igaunijā Incap ir montāžas rūpnīca Sāremā, kā arī birojs Tallinā.

Kuresārē Incap nesen sākusi paplašināt savu ražotni, lai dubultotu ražošanas platību.

Incap paziņoja, ka gada pirmajos deviņos mēnešos strādājusi ar apgrozījumu 52 miljonu eiro apmērā, kas ir pieaugums par 21%, salīdzinot ar atbilstošo periodu iepriekšējā gadā.

Cita Somijas kompānija, rūpniecisko gaisa filtru piegādātājs Vado, plāno izveidot ražotni Tallinā, lai atbalstītu uzņēmuma izaugsmes strateģiju.

Saskaņā ar Pekas Moilanena, Vado Igaunijas vienības Vadoco valdes locekļa, teikto kompānija sāks ražošanu 1000 kvadrātmetrus lielās nomas telpās Tallinā.

«Pirmais un galvenais iemesls, kāpēc Vado nolēma izveidot rūpnīcu Igaunijā, protams, ir izmaksas. Bet otrs iemesls ir ostas tuvums,» skaidrojis Moilanens.

Ražotne darbību varētu uzsākt līdz nākamā gada otrajai pusei. Vado kopējās investīcijas Tallinas ražotnē esot no viena līdz diviem miljoniem eiro.

Trešā kompānija ir plastmasas izstrādājumu apakšuzņēmējs Muoviura, kam ražotne Igaunijā ir kopš 2001. gada. Tagad tas pārvietojies uz Kohilu, 34 km uz dienvidrietumiem.

Uz Kohilu kompānija pārcēlās augustā, izmantojot bijušās papīra ražotnes telpas. Tur tai pieejamas telpas 5000 kvadrātmetru platībā, kas ir divreiz vairāk nekā Tallinā. Oktobrī tur sākusies ražošana.

Muoviura Igaunijas rūpnīca 2010. gadā apgrozījusi 1,5 miljonus eiro, kas ir pieaugums par 19,5%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Pēc Kohilā esošās ražotnes darbības uzsākšanas pilnā apmērā gada apgrozījums varētu sasniegt divus līdz trīs miljonus eiro.

Dalies ar šo rakstu