Igaunijā atklāj nelicencētu IKEA veikalu

2015. gada 15. janvāris plkst. 10:06
Autors: BNS
Dalies ar šo rakstu

Tallinas Lasnamē rajonā atklāts nelicencēts veikals, kurā pārdod pasaulē lielākā mēbeļu tirgotāja Zviedrijas uzņēmuma IKEA produkciju, lai gan pirmā šī uzņēmuma veikala izveide Igaunijas galvaspilsētā varētu notikt vien 2019.gadā, atsaucoties uz laikrakstu Eesti Paevaleht, vēstīja Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR.

Veikalā Tallinas apdzīvotākajā rajonā decembrī atklātajā veikalā izmantota IKEA prečzīme - logo ar dzelteno un zilo krāsu. Tajā tiek pārdota IKEA produkcija, kas ievesta no Somijas veikaliem ar 20% uzcenojumu, norādīja laikraksts. Veikalā tiek pārdota iecienītākā IKEA produkcija, kā arī piedāvāta iespēja katalogā pasūtīt jebkuru citu Zviedrijas kompānijas produktu,

Veikala direktors Andre Eidels atzina, ka vienošanās ar IKEA par produkcijas izplatīšanu viņa uzņēmumam nav, tomēr piebilda, ka nesaskata nekādus tiesiskus šķēršļus darbībai, jo logo kompānija esot izstrādājusi pati un arī mājaslapa tiek gatavota.

Igaunijas Patērētāju tiesību aizsardzības pārvaldes pārstāve Hanna Turetski 2013.gada novembrī paziņoja, ka Nīderlandes kompānija Inter Ikea Systems, kam pieder IKEA preču zīme, iesniegusi tiesā prasību pret Igaunijas kompāniju Iexpress, kas savā uzņēmējdarbībā izmanto nosaukumu Ikeaexpress un kuras mājaslapas internetā adrese ir ikeaexpress.ee.

IKEA pārstāvis Niklass Bengtsons norādīja Eesti Paevaleht, ka uzņēmums ir pret jebkādu uzņēmējdarbību, kurā IKEA zīmols izmantots bez kompānijas piekrišanas.

IKEA tīklā pašlaik ir vairāk nekā 330 veikali 40 pasaules valstīs, kuros strādā 154 tūkstoši cilvēku. Baltijas valstīs pirmais veikals tika atklāts 2013.gada augustā Viļņā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds