Igaunijā plāno par 90% samazināt akcīzes nodokli elektroenerģijai lielajiem patērētājiem

2017. gada 05. decembris plkst. 16:09
Autors: LETA
Sadaļa: Enerģētika
Dalies ar šo rakstu

Igaunijas valdība plāno par 90% samazināt akcīzes nodokli elektroenerģijai lielajiem patērētājiem jau no nākamā gada janvāra, ziņu aģentūrai BNS sacījis Igaunijas Ekonomikas un sakaru ministrijas Enerģētikas departamenta vadītājs Timo Tatars.

Valdība ir izstrādājusi likumprojektu, kas paredz lielajiem patērētājiem samazināt akcīzes nodokļa likmi no 4,47 eiro līdz 0,5 eiro par megavatstundu. Paredzēts, ka likums stāsies spēkā 2019.gada 1.janvārī, bet tiks piemērots ar atpakaļejošu datumu no 2018.gada 1.janvāra.

Atviegloto akcīzes nodokļa likmi varēs piemērot tikai ražošanas vai informācijas jomas uzņēmumiem, kuriem būs ISO 500001 energopārvaldības sistēmas sertifikāts un kuru energointensitātes līmenis ir vismaz 20%.

Energointensitāte ir uzņēmuma kopējo izdevumu par elektroenerģiju, ieskaitot nodokļus, attiecība pret uzņēmuma radīto pievienoto vērtību.

Tatars sacīja, ka, ja zemāks akcīzes nodoklis elektroenerģijai sevi attaisnos un veicinās jaunu investīciju ieplūšanu Igaunijā, valdība varētu veikt arī turpmākus pasākumus šajā virzienā.

Igaunijā energointensīviem uzņēmumiem iecerēts samazināt arī akcīzes nodokli dabasgāzei, un šis samazinājums varētu stāties spēkā no 2019.gada.

Dalies ar šo rakstu