Igaunijas advokāti brīdina neiegādāties Rīgas Piensaimnieka kapitāldaļas

2011. gada 25. jūlijs plkst. 17:41
Autors: NOZARE.LV
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Igaunijas tiesa aizliegusi piena pārstrādes uzņēmuma SIA Rīgas Piensaimnieks (RPS) īpašniekam, Kaimanu salās reģistrētajam uzņēmumam DCEMF Holdings atsavināt kapitāla daļas, informēja maksātnespējas administrators Andress Totsmans. «Pārstāvot Igaunijas uzņēmumu AS Alta Foods, informēju ka 13.jūlijā Harju rajona tiesa Igaunijā pieņēmusi lēmumu aizliegt DCEMF Holdings atsavināt 1912 RPS kapitāla daļas un uzdevusi šo aizliegumu ierakstīt arī Latvijas Komercreģistrā,» norādīja maksātnespējas administrators.

Turklāt Igaunijas advokātu birojs Varul brīdinājis, ka ir iespējams RPS kapitāla daļu atsavināšanas jeb pārdošanas mēģinājums personām, kuras nav informētas par tiesas lēmumu. Šādi atsavināšanas mēģinājumi ir nelikumīgi un sodāmi, tāpat pastāv arī citi riski, iegādājoties minētās RPS kapitāla daļas, akcentēja advokātu birojs.

Kā informēja RPS pārstāvji, uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Nēme Jogi patlaban «ir aizņemts sarunās ar klientu un izveidojušos situāciju komentēs rīt».

Kā jau ziņots, RPS šī gada aprīlī dubultoja pamatkapitālu, piesaistot 477 600 latus, līdz ar to uzņēmuma pamatkapitāls sasniedzis 969 600 latus. Komentējot pamatkapitāla palielināšanu, Jogi sacīja, ka tas noticis nolūkā uzlabot uzņēmuma finanšu stāvokli.

Vēl pirms tam marta sākumā izskanēja pieņēmums, ka AS Rīgas piena kombināts veic pārrunas ar sava konkurenta RPS īpašniekiem par iespējamo uzņēmuma iegādi un abu uzņēmumu apvienošanu. 2.martā, komentējot šo pieņēmumu, Jogi sacīja, ka runas par abu uzņēmumu apvienošanos ir «tikai un vienīgi teoretizēšana».

Saskaņā ar uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA Lursoft informāciju RPS apgrozījums pērn bijis 18,6 miljoni latu, kas ir par 2,46% mazāk nekā 2009.gadā, kad uzņēmums apgrozīja 19,07 miljonus latu. Savukārt uzņēmuma peļņa 2010.gadā bija 214 017 lati, salīdzinot ar 1,08 miljoniem latu 2009.gadā.

Kā liecina Lursoft informācija, 2010.gada novembrī par vienīgo RPS īpašnieku kļuva Kaimanu salās reģistrētais DCEMF Holdings, kuram iepriekš piederēja 19,93% RPS akciju.

RPS dibināts 1993.gadā. Uzņēmums ražo aptuveni 100 produktus, pazīstamākie ir biezpiena sieriņš Kārums, jogurts Zilonītis, kausētais siers Dzintars, saldējums Jungle Pop.

Dalies ar šo rakstu