Igauņu Endover investē 6,5 miljonus eiro Baltijas kapitāla tirgū

2017. gada 22. augusts plkst. 11:22
Autors: Rūta Cinīte
Dalies ar šo rakstu

Igauņu nekustamo īpašumu kompānija Endover ir veiksmīgi noslēgusi pirmo obligāciju izdošanu 6,5 miljonu eiro apmērā Baltijas kapitāla tirgū, lai kādreizējo Jūras akadēmijas ēku Tallinā pārbūvētu par daudzdzīvokļu ēku ar nosaukumu Vega. Tā iecerēta kā viena no lielākajām daudzdzīvokļu mājām Igaunijā, kopējās ēkas pārbūves izmaksas tiek lēstas 18 miljoni eiro, informē Endover Kinnisvara valdes priekšsēdētāja uzņēmumā Kadri Mannika (Kadri Männik).

«Stabilitāte un pirktspēja Igaunijas nekustamā īpašuma tirgū investoriem liecina par drošību. Tā kā Vega obligāciju pārdošanas darījums noritēja ļoti veiksmīgi, es ticu, ka nākotnē būsim gatavi īstenot līdzīga vēriena nekustamā īpašuma attīstības projektus, piesaistot finanšu instrumentus, kas nav banku aizdevumi,» uzsver Endover valdes loceklis Roberts Lauds.

Vega obligāciju izdošana tika mērķēta uz Baltijas investoriem. Puse no tiem ir no Igaunijas, daļa – arī no Latvijas. Lielākais institucionālais investors iegādājies obligācijas par aptuveni 1,7 miljoniem eiro. «Vairāk nekā trešā daļa no Vega dzīvokļiem ir pārdoti, turklāt īsā laikā, kas norāda, ka tirgū ir augsts pieprasījums pēc jauniem dzīvokļiem par pieņemamu cenu,» piebilst R.Lauds.

Obligāciju izdevējs un organizators bija projektu vadības kompānija Vega Residents OÜ, kas izveidota, lai attīstītu 12 stāvus augsto ēku Vega ar aptuveni 300 dzīvokļiem. Izdevēja padomnieks kapitāla palielināšanā bija Redgate Advisory Services OÜ, juridiskais konsultants – Ellex Raidla Advokaadibüroo OÜ, savukārt obligāciju nodrošinājuma aģents – Advokaadibüroo Hedman Partners & CO OÜ.

Pārbūvējot bijušo Jūras akadēmijas ēku, Tallinā tiks radīta aptuveni 15 000 kvadrātmetru dzīvojamās platības ar modernu dzīves telpu un pievienoto vērtību. Dzīvokļi Vega ēkā tiks pārdoti par cenu, kas līdzīga dzīvokļu izmaksām sekundārajā tirgū.

Endover Kinnisvara uzņēmumu grupa dibināta 1995.gadā. Tā pārvalda investīciju īpašumus un darbojas nekustamo īpašumu attīstībā Igaunijā un ārvalstīs. Šobrīd Edover attīsta 13 ēkas Tallinā un tās apkārtnē.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām