Ilgezeem pēc modernizācijas trīskāršos jaudas

2011. gada 26. aprīlis plkst. 11:52
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Dabiski raudzēta kvasa ražotājs SIA Ilgezeem parakstījis līgumu ar a/s Swedbank  par 1,67 miljonu eiro kredītu, kas tiks ieguldīts rūpnīcas rekonstrukcijā.

Rekonstrukcijas rezultātā uzņēmums plāno palielināt eksporta īpatsvaru apgrozījumā līdz 80%, informē banka. Saņemtais finansējums tiks ieguldīts rekonstrukcijas 1.posmā – dzērienu ražošanas modernizācijā un jaudu trīskāršā palielināšanā. Rekonstrukcijā uzņēmums iegulda arī pašu finansējumu un piesaista ES fondus.

SIA Ilgezeem valdes loceklis Roberts Volfs prognozē, ka pēc rekonstrukcijas Ilgezeem būs modernākā šāda veida rūpnīca Latvijā. «Plānojam palielināt izlaides jaudas un koncentrēties uz eksporta daļas palielināšanu, kas ļaus palielināt produkcijas noietu. Arī iekšējā tirgus pieprasījumam ir potenciāls palielināties, jo cilvēki arvien vairāk izvēlas pirkt dabiskus dzērienus. Šogad stāsies spēkā arī izmaiņas likumdošanā, līdz ar kurām tikai dabiski raudzētam kvasam varēs izmantot apzīmējumu «kvass», un tas vēl vairāk palīdzēs patērētājiem atšķirt un veikt apzinātu izvēli pirkumam,» viņš komentē. 

Swedbank valdes loceklis un Uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Daniils Ruļovs skaidro, ka SIA Ilgezeem raksturo pārdomāta attīstības stratēģijas plānošana un vadība, atbildīga līdzekļu piesaiste, ieguldot arī pašu finansējumu un izmantojot ES fondu iespējas. Turklāt ļoti būtiska konkurētspējas priekšrocība ir savas nišas atrašana – dabiski raudzētu dzērienu ražošana.

SIA Ilgezeem ir vienīgais Latvijas uzņēmums, kas rūpnieciskos apmēros ražo kvasu un iesala dzērienus dabiskas raudzēšanas procesā. Tā produkcijas klāstā ir arī dažādas mērces. SIA Ilgezeem pēdējos gados ir veiksmīgi attīstījies un pagājušajā gadā palielināja pārdošanas apjomus par vairāk kā 30%. Galvenie dzērienu eksporta tirgi ir Vācija, Krievija, Igaunija, Lietuva, Īrija, Polija, Slovākija un arī ASV, savukārt mērces lielākoties tiek eksportētas uz Igauniju un Lietuvu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām