Inčukalnā par 9,5 milj. Ls labos gāzes ekspluatācijas urbumus

2012. gada 26. janvāris plkst. 16:07
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

A/s Latvijas gāze nolēgusi atklātu konkursu par 14 gāzes ekspluatācijas urbumu remontu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā.

Latvijas gāzes ekspluatācijas iecirknī «Inčukalna pazemes gāzes krātuve» remontdarbus veiks Krievijas uzņēmumam Gazprom piederošā kompānija Georesurs, un paredzamā līgumcena ir 9,538 miljoni latu.

Jau vēstīts, ka Latvijas gāze ir noslēgusi līgumus ar Gazprom par dabasgāzes glabāšanu Inčukalna krātuvē līdz 2030. gadam.

Latvijas valsts nodeva Inčukalna gāzes krātuvi uzņēmuma Latvijas gāze lietošanā 1997. gadā uz 20 gadiem par simbolsiku nomas maksu. Jau vēstīts, ka uzņēmuma Itera Latvija, kas ir viens no lielākajiem a/s Latvijas gāze akcionāriem, valdes priekšsēdētājs un Latvijas gāze padomes priekšsēdētāja vietnieks Juris Savickis paudis viedokli - Latvijas gāzes īpašnieki 14 gadu laikā Inčukalna krātuvē investējuši lielus līdzekļus, tādēļ, ja valsts vēlas nepagarināt uzņēmuma tiesības krātuvē saimniekot pēc 2017. gada, tai būtu jāmaksā kompensācija Latvijas gāzes īpašniekam vismaz 600 miljonu latu apmērā. Minētā gāzes krātuve Latvijas valstij nepieciešama, lai īstenotu sašķidrinātās gāzes termināļa projektu.

Inčukalna pazemes gāzes krātuve pēc uzglabājamās gāzes apjoma ir trešā lielākā Eiropas Savienībā. Lielāko daļu gāzes Latvijai nodrošina Krievijas koncerns Gazprom. Inčukalna pazemes gāzes krātuvē dabasgāze tiek iesūknēta vasarā, kad tiek saņemti līgumi par noteikto dabasgāzes apjomu.

Dalies ar šo rakstu