Index Ventures: finansējam tos iesācējuzņēmumus, kas spējuši ieskrieties bez naudas

2013. gada 26. februāris plkst. 8:25
Autors: Nozare.lv
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Starptautiskā riska kapitāla un sēklas naudas fonds Index Ventures pirmām kārtām līdzekļus dod jaundibinātiem informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumiem, kas ir spējuši paveikt kādus būtiskus darbus - tirgus izpēti vai prototipa izstrādi - tikpat kā bez naudas, saka Index Ventures partneris Bens Holms, kurš pārstāv kompāniju Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs. Ražīgi darbojoties bez būtiskiem līdzekļiem, iesācēji ir devuši signālu, ka spēs strādāt tikpat ražīgi, saņemot sēklas naudas investīciju, kas var sasniegt 500 000 eiro (350 000 latu), argumentēja Holms.

«Uzskatām, ka ļoti labs rādītājs tam, cik ražīgs būs uzņēmums, kurā investēsim kapitālu, ir tas, ko šis uzņēmums ir paveicis bez kapitāla,» Holms teica.

«Sarunās ar uzņēmēju cenšamies noskaidrot, cik nopietna ir uzņēmēja «degsme» un kas ir panākts «bez nekā». Jo daudz ko var izdarīt, uztaisot risinājuma prototipu, veicot iespējamo lietotāju un klientu izpēti. Var veikt kampaņas sociālajos medijos par ļoti zemām izmaksām,» viņš sacīja.

Holms skaidroja, ka, neielaižoties darījumos ar pretendentiem, kuriem nav nekas vairāk par biznesa plānu, lai cik tas liktos interesants un inovatīvs.

«Mēs vēlamies, tēlaini izsakoties, iekāpt vilcienos, kas jau sākuši braukt, nevis kraut ogles lokomotīvē, par kuru nezinām, vai tā pat spēj kustēties,» teica investīciju fonda pārstāvis no Londonas.

Patlaban gan Index Ventures Latvijā investīciju neesot, Holms sacīja. Fonds gan ir investējis igauņu Erply, kas izstrādā maksājumu termināļu programmatūru planšetdatoriem un savā laikā Index Ventures ir piedalījies interneta telefonijas risinājuma Skype finansēšanā.

Holms strādā Index Ventures Londonas birojā no 2002.gada, specializējoties riska un sēklas kapitāla investīcijas programmatūras nozarē, medijos un patērētājiem paredzētu risinājumu izstrādē. Pirms tam strādājis citā riska kapitāla firmā NewMedia Spark. Viņš beidzis Oksfordas universitāti ar maģistra grādu inženierzinātnēs, ekonomikā un uzņēmumu vadībā.

Index Ventures ir 1996.gadā dibināts riska kapitāla uzņēmums ar sēdekli Ženēvā un birojiem Londonā, Sanfrancisko un Džersijas salā. Kā liecina ar IT portālu TechCrunch saistīta datubāze Crunchbase, firma pārvalda agrīno riska kapitāla investīciju, tostarp sēklas naudas fondu 350 miljonu eiro (245 miljonu latu) apjomā, kā arī izaugsmes fondu (Growth Fund) 400 miljonu eiro apjomā (280 miljonu latu). Kompānija nodarbojas ar investīcijām IT nozarē. Kopumā Index Ventures pārvalda fondus 3,26 miljardu ASV dolāru (1,63 miljardu latu) apjomā, teikts Crunchbase pārskatā.

Dalies ar šo rakstu