Indijas ekonomika izvirzās

2018. gada 02. marts plkst. 8:05
Autors: Didzis Meļķis
Sadaļa: Ekonomika
Dalies ar šo rakstu

Gadu pēc neveiksmīgās naudas reformas Indija atgriežas izaugsmes līderībā; ķīnieši tikmēr svin

Ar 7,2% IKP izaugsmes rādītāju 2017. gada pēdējā ceturksnī attiecībā pret šo periodu gadu iepriekš Indijas ekonomika dzīvīgumā atkal ir apsteigusi Ķīnu. Labais rādītājs arī pārspēj optimistiskākās prognozes, kas paredzēja 6,9% izaugsmi, raksta India Times. Ķīnas ekonomika attiecīgajā ceturksnī ir augusi par 6,8%, kas tiek prognozēts kā paredzamais Ķīnas augšanas temps visā šajā finanšu gadā.

Indijas straujā ekonomiskās izaugsmes sabremzēšanās notika tūlīt pēc premjera Narēndras Modi iniciētās naudas reformas 2016. gada nogalē, un ekonomikas komentētāji vērtē, ka tā nav sakritība. N. Modi spožais uznāciens vēlēšanās 2014. gada pavasarī bija uz cerību viļņa par ekonomisko izrāvienu un reformām, atstumjot no varas gadu desmitiem valdošo Nacionālo kongresa partiju. Tomēr visai populārais premjers acīmredzot bija pārrēķinājies, pēkšņi paziņojot par lēmumu izņemt no apgrozības tautā populārākās 500 un 1000 rūpiju banknotes

Indiešiem tika dotas 50 dienas, lai no apgrozības izņemamās naudaszīmes noguldītu bankās vai apmainītu pret legāliem nomināliem. Kā jau DB rakstīja (12.01.2017.), tas izraisīja plašu neapmierinātību, bezgalīgas rindas pie visām iespējamajām maiņas iestādēm un radošu šmaukšanos, piemēram, teju vai paralizējot vilcienu biļešu tirdzniecību valstī. Pēdējā gadījumā attapīgie indieši masveidā rezervēja sev biļetes par neērtajiem nomināliem, lai tūlīt pēc tam atsauktu rezervāciju un saņemtu atmaksu jau «normālā» naudā.

Visu rakstu Indijas ekonomika izvirzās lasiet 2. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi