Intel investēs igauņu tehnoloģiju kompānijā

2013. gada 21. februāris plkst. 16:07
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Igaunijas mobilo maksājumu sistēmu izstrādātājam Fortumo izdevies piesaistīt Intel Capital un Greycroft Partners investīcijas, teikts kompānijas oficiālajā blogā.

Fortumo sniedz iespējas lietojumprogrammu un spēļu ražotājiem iekasēt naudu no savu produktu lietotājiem, izmantojot mobilo sakaru norēķinus vairāk nekā 70 valstīs. Fortumo ir biroji Igaunijā, Sanfrancisko un Pekinā.

Līdz šim Fortumo lielākais īpašnieks bija Igaunijas mobilo risinājumu kompānija Mobi Solutions, un pēc Intel Capital un Greycroft Partners investīcijām, Mobi Solutions saglabās savu pozīciju kā viens no uzņēmuma dalībniekiem.

Vienlaikus ar paziņojumu par jaunu investoru piesaisti Fortumo pavēstījis par jaunu līgumu slēgšanu ar divām pasaulē atzītām telekomunikāciju grupām – Vodafone Group un China Mobile. Līdz šim Fortumo klientu sarakstā ietilpa tādas kompānijas kā Angry Birds izstrādātājs Rovio, Badoo, spēļu izstrādātājs Zeptolab, Gameloft un Votsu.

Kompānija Fortumo dibināta 2007. gadā, un, saskaņā ar tā līdzdibinātāja Raina Rannu (Rain Rannu) pausto, ir peļņu nesoša.

Intel Capital ir kompānijas Intel starptautisks investīciju uzņēmums, kas veic ieguldījumus inovatīvās start-up kompānijās dažādās pasaules valstīs. Kopš 1991. gada Intel Capital ieguldījis vairāk nekā 10,8 miljardus ASV dolāru vairāk nekā 1270 kompānijās 54 valstīs.

Greycroft Partners ir riska kapitāla firma, kas pārsvarā investē digitālo mediju uzņēmumos to agrīnā attīstības fāzē.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām