Interneta tārps centies «uzlauzt» bankas

2003. gada 12. jūnijs plkst. 10:21
Autors: Juris Kaža jurisk@db.lv
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Interneta t.s. tārps i.worm.thanatos.b, ko arī apzīmē kā Bugbear, satur vairāk nekā 1200 banku interneta adreses un funkcijas, kas varētu šīm bankām nozagt svarīgu informāciju.

Tā rakstīts interneta portāla Yahoo.com ziņu sadaļā. Rakstā, kas citē starptautisko ziņu aģentūru Associated Press teikts, ka pēc banku adrešu saraksta atklāšanas Bugbear jeb thanatos «iekšās», lieta nodota ASV Federālajam izmeklēšanas birojam (FIB). Starp bankām bija vairākas vadošas ASV bankas.

Antivīrusu risinājumu izplatītāja SIA Datoru drošības tehnoloģijas mārketinga direktors Valdis Šķesters teica, ka pēc viņa rīcība esošās informācijas sarakstā arī esot bijušas vairākas bankas Baltijas valstīs.

«Uzskatu, ka Latvijas bankām ir pietiekami labas drošības sistēmas, lai šī vīrusa funkcija - nozagt informāciju – nenostrādātu. Un arī ja kas būtu, neviena banka to nepubliskotu,» V. Šķesters teica sarunā ar Db Online.

Kā rakstīts Yahoo.com, tārpveidīgais vīruss, iekļūstot interneta t.s. domēnā (domain), kas atbilst kādai bankas adresei, sāk darbību, lai meklētu, piem., interneta bankas vai iekšējā tīkla lietotāju paroles un lai ziņotu par savu iekļūšanu bankas tīklā uz trešās personas e-pasta adresi. FIB izmeklētāji saka, ka šīs adreses, visticamāk, ir viltus, bet vismaz dod pavedienus uz iespējamiem ļaundariem.

V.Šķesters sacīja – tas pierāda agrāk teikto, ka šķietami mazkaitīgi vīrusi var pavērt ceļu postošai un pat noziedzīgai darbībai.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām