Finanses

Intervija: Liela daļa investoru ir iesaistījusies bīstamā spēlē

Jānis Šķupelis, 27.06.2016

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

SEB Investment Management vadītājs Pīters Branners, kurš atbild par investīciju procesu bankā, norāda, ka šobrīd tas, kas agrāk tika uzskatīts par «bezriska», vairs tāds nav, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Fragments no intervijas.

Kas šobrīd vispār notiek finanšu tirgos?

Tas ir diezgan plašs jautājums. Šogad visi pamatā domājuši par trīs lietām. Pirmkārt, viens no jautājumiem ir par ultrazemajām procentlikmēm – cik ilgi šādi laiki turpināsies apvienojumā ar kvantitatīvo stimulēšanu. Otra lieta ir Brexit un trešā – ASV vēlēšanas. Tās šogad ir galvenās tēmas, kas uz labu vai sliktu virzījušas cerību, baiļu un vilšanās kombināciju. Nerunājot par daudz sīkām detaļām, varu sniegt priekšstatu par to, kur mēs pašlaik esam uz skalas, kur viens gals ir izteikts optimisms un otrs – izteikts pesimisms. Pagājušā gada sākumā mūsu riska «alokācija» bija aptuveni 85% apmērā. Tad, laikam ejot, tā tika pakāpeniski samazināta, līdz maija otrajā pusē tā sasniedza 40%. Tas nozīmē, ka neesam pārāk negatīvi. Tiesa gan, tas arī nozīmē, ka pret risku uzņemšanos esam daudz uzmanīgāki, nekā bijām pirms gada. Jautājums gan joprojām paliek – kā tiek utilizēta riska apetīte jeb kur tiek virzīti šie 40%. Pašlaik mums ir ļoti piesardzīgs skatījums uz ASV akciju cenu nākotni, un tādēļ gada laikā esam pakāpeniski virzījušies prom no tām. Risks, ko šobrīd uzņemamies, ir vairāk saistīts ar Āzijas tirgiem.

Visu interviju Jākrāj būs vairāk vai ilgāk iespējams izlasīt pirmdienas, 27.jūnija, laikrakstā Dienas Bizness, 8.-9.lpp.!