Intervija: Vincents bez Rītiņa strādās jaunā formātā

2017. gada 30. jūlijs plkst. 8:29
Sadaļa: Pakalpojumi
Dalies ar šo rakstu

Restorāns Vincents pēc Mārtiņa Rītiņa aiziešanas būs unikālas profesionālas komandas apvienojums – vīnziņa tandēms ar šefpavāru, un Latvijā līdz šim nekas tāds nav bijis – parasti ir vai nu labs šefpavārs vai labs vīnzinis, nevis to kombinācija, intervijā DB norāda jaunais restorāna Vincents vadītājs Raimonds Tomsons.

Restorānā Vincents Tomsons strādāja 18 gadus, viņš sāka restorānā darbu kā praktikants, tad kļuva par viesmīli, pēc tam – par zāles vadītāju un tagad ir pārņēmis Mārtiņa Rītiņa pienākumus. Viņa kaislība ir uzzināt pēc iespējas vairāk par vīniem. Vēl pirms pāris mēnešiem viņš kala plānus sava zīmola un konsultāciju attīstībai, taču tagad viņš izvēlēts Vincenta direktora amatam.

Kādēļ šim amatam izvēlējās tieši Jūs?

Tas visdrīzāk ir jāvaicā tiem, kuri man to piedāvāja, taču es domāju, ka savu lomu nospēlēja tas, ka es Vincentā esmu sava veida veterāns – es šeit esmu strādājis 18 gadus, bijis blakus Mārtiņam un zinu visus pienākumus gan saistībā ar virtuvi, gan darbiniekiem. Droši vien mans lēmums pārņemt restorāna Vincents vadību ir loģisks un dabisks, jo es pusi savas dzīves esmu veltījis tam, ar ko man vislabāk patīk nodarboties. Tas viss ļauj izjust savu ieguldījumu restorāna attīstībā. Tāpat būtiski, ka mans vārds, pateicoties maniem pēdējiem sasniegumiem, kļuva pietiekami zināms. Protams, mani nepazīst tik labi kā Rītiņu, jo es neesmu šefpavārs, bet viņš mums visiem ir spilgts piemērs, kā ar smagām pūlēm var sasniegt šādu rezultātu. Man direktora amats ir liels gods un liels izaicinājums.

Jūs tagad pārvaldiet Vincenta restorānu, bet neesat šefpavārs, kā tas bija Rītiņa gadījumā. Turpmāk restorāna šefpavārs būs Aleksandrs Nasikailovs. Kurš turpmāk spēlēs pirmo vijoli – Jūs ar vīnu vai Aleksandrs – ar ēdieniem?

Mēs negribam neko dalīt. Labs vīns vienmēr labi sader ar lielisku ēdienu. Galvenais ir komanda. Ir šefpavārs, someljē un rezultāts – apmierināts klients. Protams, tā kā es tagad vadu restorānu, ir loģiski, ka akcents tiks likts uz vīnu, taču arī Aleksandrs jau 11 gadus restorānā strādā par šefpavāru, un viņam būs jānotur augsta latiņa, kuru ir uzstādījis Rītiņš. Es domāju, ka viņam tas ir liels izaicinājums un tajā pašā laikā liels gods.

Latvijā Aleksandru Nasikailovu īsti labi nepazīst, viņš vienmēr ir bijis Rītiņa ēnā. Vai viņš ir gatavs iznākt no šīs ēnas?

Jā, tā tas ir, jo visi labi zināja Mārtiņu. Mūsu mērķis ir padarīt viņu atpazīstamāku sabiedrībā, lai cilvēki saprastu, ka tas, kas slēpās aiz Mārtiņa, ir laiks, daudz darba un Aleksandrs Nasikailovs. Viņš palīdzēja to realizēt. Mārtiņš vienmēr uzsvēra, ka Vincents ir komanda. Cita lieta, ka Rītiņš arī lieliski māk strādāt uz publiku, tas viņam vienmēr ir labi padevies, tādēļ viņš arī bija restorāna seja un tas ir loģiski.

Vai Jūsu vadībā kaut kādā veidā mainīsies restorāna koncepcija? Kādi uzdevumi Jums ir uzstādīti?

Galvenais Vincenta uzdevums ir turpināt strādāt ar augstvērtīgiem produktiem, jaunām idejām un noturēt to kvalitātes līmeni, kuru noteica Mārtiņš Rītiņš. Paliks slow food koncepcija, sezonas produktu izmantošana, taču būs arī jaunumi. Piemēram, mēs piedāvāsim klientam sākotnēji izvēlēties vīnu, bet pēc tam piedāvāsim tam piemērotu ēdienu. Viss būs otrādi. Tomēr būs iespējams arī izvēlēties klasisko variantu – sākotnēji ēdiens, pēc tam – vīns.

Rītiņš, aizejot no restorāna, sacīja, ka viņš nodarbosies ar slow food. Vai neplānojat sadarboties ar viņu?Pie sarunu galda mēs pagaidām neesam sēdējuši, konkrēta plāna nav, taču domāju, ka kaut kādā mērā sadarbība notiks. Tā kā ir iespējams, ka kādos pasākumos Vincents un Rītiņš vēl tiksies.

Vai Mārtiņš Rītiņš pats nolēma aiziet?

Tas jājautā viņam pašam. Ja cilvēks tā ir izlēmis, tātad viņam bija kādi iemesli. Domāju, ka tur sakrita vairāki apstākļi. Viņš vienmēr ir vēlējies apbraukāt pasauli, ceļot, un beidzot atpūsties. Rītiņš daudzus gadus ir veltījis Vincentam, tādēļ droši vien pienāca laiks aiziet.

Vai Jūsu personīgie plāni sava zīmola attīstībā saistībā ar jaunajiem pienākumiem ir mainījušies?

Mans zīmols nekur nav pazudis. Man ir sava mājaslapa, sava konsultāciju kompānija un tas pastāv paralēli darbam restorānā. Uzskatu, ka šīs lietas viena otrai netraucē. Zīmols tikai iegūst no tā, ka es šobrīd esmu Vincenta direktors, bet restorāns iegūst no tā, ka es esmu labākais someljē Eiropā un ieņemu septīto vietu starp someljē pasaules čempionātā. Tādēļ iegūst abas puses.
Vai nākamgad Vincents bez Mārtiņa Rītiņa aizvien būs pirmais restorāns Latvijā?

Laiks rādīs. Ir tāds mērķis, taču mēs zinām, ka ieņemt pirmo vietu ir vieglāk, nekā to noturēt. Tā ir liela atbildība, taču mērķis tāds ir un tas ļoti motivē. Papildus stimuls noturēt zīmolu, strādāt cītīgāk, lai pierādītu ne tikai citiem apkārtējiem, bet arī sev, uz ko tu esi spējīgs.

Dalies ar šo rakstu