Investē Baltijā unikālā ražotnē

2017. gada 22. maijs plkst. 7:03
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Investējot 5 milj. eiro, SIA Cewood Jaunlaicenē izveidojis Baltijā vienīgo cementēto koka ēveļskaidu plātņu ražotni, kuras produkcija lielākoties tiek eksportēta, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Kopumā visā pasaulē ir tikai 24 cementēto koka ēveļskaidu plātņu ražotāju. Šo produkciju izmantoto gan kā konstrukciju, gan arī iekštelpu apdares materiālu un bieži dēvē par fibrolītu. Savulaik Jelgavā bija vienīgā šādas produkcijas ražotne visā bijušās PSRS teritorijā, tur šī nodarbe tika pārtraukta 2013. gadā.

«Starta brīdis,» tā pašreizējo situāciju raksturo SIA Cewood, valdes loceklis Ingars Ūdris. Viņš savu sacīto pamato ar to, ka vieglākais cementēto koka ēveļskaidu plātņu ražotnes izveide Jaunlaicenē (Alūksnes novadā) ir pabeigta - ir veikta attiecīga sertifikācija (produkcijas ugunsizturības, siltumvadītspējas, lieces, spiedes testi), jau ir atrasti produkcijas pircēji ārzemēs, bet pats grūtākais gan vēl esot priekšā – pakāpeniski palielināt realizācijas apjomus un dažu gadu laikā sasniegt ražotnes jaudu.

«Uzņēmums izmanto vairāk nekā pusgadsimta garumā uzkrātās zināšanas fibrolīta ražošanā, vienlaikus tās papildinot ar jaunākajām vēsmām šīs produkcijas segmentā,» skaidro I. Ūdris. Ražošanas vietas izvēle kritusi uz Jaunlaiceni – reģionu, kur ir laba skujkoku – īpaši egles – apaļkoku sortimentu pieejamība. Šobrīd jau ir izveidotas 35 darba vietas.

Visu rakstu 5 milj. eiro cementētu skaidas plātņu ražotnē lasiet pirmdienas, 22.maija laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām