Investēs miljonus Alūksnes olās 

#Investīcijas uzņēmumam ļaus sākt darbu brīvi turētu putnu olu ražošanā.

Sandra Dieziņa, 29.01.2018
1/27

Foto: Edijs Pālens/LETA

SIA Alūksnes putnu ferma šogad plāno ieguldīt trīs miljonus eiro jaunā novietnē un jauna ganāmpulka iegādē, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Investīcijas uzņēmumam ļaus sākt darbu brīvi turētu putnu olu ražošanā. Līdz šim Alūksnes putnu fermā ieguldīti vairāk nekā septiņi miljoni eiro. Kompānija ir otrs lielākais olu ražotājs Latvijā, bet ceturtais lielākais Baltijā. SIA Alūksnes putnu ferma valdes priekšsēdētājs Jurijs Adamovičs stāsta, ka uzņēmuma komanda ir ambicioza un, ja nākamo piecu gadu laikā izdosies kļūt par otru lielāko putnu olu ražotāju Baltijā, viņš būs lepns par paveikto.

Realizējot jaunu investīciju projektu un izveidojot putnu novietni, ražošanas jaudas plānots gandrīz dubultot. Jau tuvākajos mēnešos sāksies būvniecība, šī gada trešajā ceturksnī objektus ir paredzēts nodot ekspluatācijā. Esošajā novietnē ir 165 tūkstoši dējējvistu, bet jaunajā būs 135 tūkstoši putnu. Olas tiek iegūtas no Ungārijā radītas vistu šķirnes Tetra SL, kas ir ļoti ražīga. Pašlaik dējējvistas novietnē atrodas astoņos stāvos, datorizētā sistēma ļauj monitorēt, vai kādā novietnes stāvā rodas izmaiņas ražošanas procesā, un noteikt iespējamos problēmas cēloņus. «Maiņas beigās redzam, kurā stāvā bija dējības izmaiņas, varam analizēt, kas notika ar gaismām, barību. Ja ir kādas novirzes no normas, uzreiz tas ir redzams,» stāsta Adamovičs.

Pašlaik dējējvistas tiek turētas sprostos, bet jaunajā novietnē tās tiks turētas brīvos apstākļos un putni varēs pārvietoties kūts ietvaros. Uz to virzās nozare visā Eiropā. Arī Latvijā pieaug pieprasījums pēc šīm 2. kategorijas olām, tāpēc realizēsim šo tehnoloģiju, kas kļūst arvien vairāk pieprasīta, stāsta J. Adamovičs.

Visu rakstu Investēs miljonus Alūksnes olās lasiet 29. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums