Investīcijas tirdzniecības objektos gada laikā palielinājušās par trešdaļu

2011. gada 18. maijs plkst. 12:05
Dalies ar šo rakstu

Eiropas nekustamā īpašuma investīciju tirgus atlabst, palielinoties pieprasījumam pēc veiksmīgiem tirdzniecības objektiem labākajās vietās, ziņo propertyEU.info, atsaucoties uz CB Richard Ellis (CBRE) Eiropas Kapitāla tirgus pārskatu.

Pēc šīs kompānijas datiem, tiešās investīcijas Eiropas komercīpašumos šā gada pirmajā ceturksnī sasniegušas 28 miljardus eiro, kas ir par 32% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā laika posmā. Tas gan ir mazāk nekā pagājušā gada pēdējā ceturksnī, kad Eiropā notikuši darījumi par kopējo summu 38,6 miljardi eiro. Tomēr kopumā šādi rādītāji liecina par investīciju aktivitātes palielināšanās tendences turpināšanos, kas aizsākusies 2009. gada nogalē un turpinājās 2010. gadā.

Šā gada pirmajā ceturksnī straujāk ir palielinājušies investīciju apjomi tieši tirdzniecības objektos Eiropā un bija 43% no kopējā apjoma. Ar šāda veida īpašumiem darījumi notikuši par 12.2 miljardiem eiro, kas ir par 4% vairāk nekā pagājušā gada pēdējā ceturksnī un ir otrs augstākais rādītājs kopš 2007. gada ceturtā ceturkšņa.

Investoriem pievilcīgi šķituši arī industriālie un loģistikas objekti. Darījumi ar šādiem īpašumiem veikti 2.8 miljardu apjomā, kas ir krietni vairāk nekā pagājušā gada pirmajā ceturksnī vai 2010. gada ceturtajā ceturksnī. Kopumā šādi darījumi veido 10% no kopējā investīciju apjoma Eiropā. Šajā segmentā ir vērojams arī lielākais ienesīguma likmes samazinājums (līdz 7,72%).

Db.lv jau ziņoja, ka arī Baltijā šā gada pirmajā ceturksnī lielākais darījums bijis ar tirdzniecības centru. Kompānija Pro Kapital somu uzņēmumam Citycon par 105 milj. eiro pārdeva iepirkšanās centru Kristiine Shopping Centre Tallinā.

Dalies ar šo rakstu