Investori iesūdzējuši tiesā filmas Stone producentus  

Filmu finansēšanas kompānija, kas ieguldīja gandrīz sešus miljonus ASV dolāru (2,98 miljonus latu) Džona Karena krimināldrāmā Stone ar Edvardu Nortonu galvenajā lomā, iesūdzējusi tiesā filmas producentu kompāniju par investīciju zaudēšanu.

LETA, 01.4.2011

Ekrānšāviņš

Kā vēsta Losandželosas Augstākajā tiesā iesniegtā prasība pret Nu Image and Millennium Films, Deivida Mimrena un Džordana Šūra uzņēmums Mimran Schur Pictures ieguldīja 5,775 miljonus dolāru, kurus pilnībā zaudēja.

Kā vēsta industrijas laikraksts The Hollywood Reporter, Mimrena un Šūra uzņēmumam ir zemākā prioritāte investoru naudas atgūšanas ziņā. Pirmais ir finanšu uzņēmums Comerica Bank, kam pienākas astoņi miljoni ASV dolāru no filmas deviņu miljonu lielajiem ieņēmumiem.

Kā apgalvo Mimrens un Šūrs, viņi investēja naudu, balstoties uz prognozēm, ka filmas ieņēmumi ārvalstīs būs 10,3 līdz 16,4 miljoni dolāru. Viņi apsūdz filmas producentus prognozēto kinolentes ieņēmumu uzpūšanā.

«Industrija ir atkarīga no starptautisko ieņēmumu prognožu precizitātes, un parasti laikā, kad tiek izstrādāts filmas budžets un tiek meklēts finansējums, producenti uztic aprēķinus starptautiskās pārdošanas aģentiem,» vēsta tiesā iesniegtie dokumenti.

Mimran Schur Pictures pieprasa ieguldītos 5,775 miljonus, kā arī kompensāciju.

Kompānija Nu Image and Millennium Films atteikusies sniegt komentārus.