Investori sabiedēti, bet izsalkuši 
pēc ienesīguma

2013. gada 17. maijs plkst. 8:25
Autors: Mārtiņš Apinis - Didzis Meļķis
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Par spīti ne tik veiksmīgajam Facebook IPO, kas satrauca investorus, pieprasījums pēc jaunu uzņēmumu akcijām ir augsts.

Neraugoties uz to, ka pirms gada notikušais sociālā tīkla Facebook akciju sākotnējais piedāvājums (IPO), lai arī labi izreklamēts un no akciju pārdošanas viedokļa sekmīgs, tas jau nākamajās dienās akciju pircējiem sagādāja ievērojamu vilšanos un kritums, ko piedzīvoja akciju cenas pirmajās nedēļās pēc to nonākšanas biržā, vēl aizvien nav atgūts. 


Vētrainā Facebook akciju dinamika un sajūta, ka ir piekrāpti, izraisīja vispārēju ieguldītāju neuzticības pieaugumu pret jaunu uzņēmumu ienākšanu biržā, kas zināmā mērā nobremzēja arī Baltijas valstu uzņēmumu – Igaunijas Pro Kapital Grupp un Latvijas Eco Baltia nonākšanu publiskā vērtspapīru tirgū. 


«Protams, Facebook atstāja virkni investoru ar rūgtu pēcgaršu, tomēr nav tā, ka tas fundamentāli ir samazinājis interesi par IPO kā kapitāla piesaistes instrumentu. Pēdējā laika pozitīvās tendences akciju tirgos, kur, lētās naudas vadīti, akciju indeksi ir sasnieguši visu laiku augstākos līmeņus, veicina arī investoru intereses pieaugumu par akciju sākotnējiem piedāvājumiem,» secina investīciju bankas Porta Finance partneris Mikus Janvars.


«Lielākā daļa analītiķu uzskata, ka, turpinoties lētās naudas pieplūdumam un samazinoties ienesīgumiem citās aktīvu klasēs, investori varētu būt vairāk ieinteresēti ieguldīt riskantākos instrumentos vai darījumos, tādos kā, piemēram, IPO. Tomēr šeit jāņem vērā apstāklis, ka joprojām esam relatīvi tuvu gada sākumam un vairākus pēdējos gadus ir bijis novērojams fenomens – gada sākumā analītiķi un investīciju baņķieri ar lielām cerībām raugās uz iespējamo IPO un M&A tirgus atgūšanos līdz gada beigām, tomēr tā vairāk ir cerība nekā ar objektīviem faktiem pamatota analīze,» teic Porta Finance partneris. 


Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Facebook IPO on Dipity.

 

 

Dalies ar šo rakstu