Investoriem ir interese par īpašumu iegādi Rīgā

2011. gada 14. marts plkst. 14:34
Dalies ar šo rakstu

Privātie investori no dažādām valstīm saredz perspektīvas investīcijām Latvijas galvaspilsētā, pēc starptautiskās nekustamo īpašumu izstādes foruma MIPIM 2011 secina Newsec Latvia izpilddirektore Olga Kozina.

Nozīmīgi pasākumā bija Rīgas pārstāvju komentāri un prezentācijas par pilsētas attīstības plāniem un infrastruktūras projektiem.

Kopumā investoru noskaņojums ir daudz optimistiskāks nekā pēdējos divos gados. Nenoliedzami lielāka interese investoriem ir par valstīm ar izteiktu ekonomikas stabilizācijas vai pieauguma tendenci.

Spēcīgāko Eiropas ekonomiku rādītāji ir uzlabojušies, piemēram, investoru aktivitāte Lielbritānijas, Vācijas, Polijas u.c. tirgos jau ietekmēja investīciju apjomu uzlabošanos un kapitalizācijas likmju samazināšanos pamattirgos Eiropā. Pēc O. Kozinas domām, tāpēc Baltijas valstis var būt alternatīva investoriem, kas meklē augstāku ienesīgumu nekā tas ir pamattirgos.

Latvija gan konkurē nevis ar parējām Eiropas galvaspilsētām, bet ar citām pilsētām valstīs ar stabilu ekonomiku, kur ienesīguma likmes ir līdzīgi augstas kā Baltijā, tomēr ekonomika ir fundamentāli stiprāka.

Ja pārlieku optimisma dēļ pārdevēji nemēģinās manipulēt ar cenām, tad tuvākā gada laikā arī Baltijas tirgū var notikt pirmie pēc krīzes nozīmīgie darījumi ar ārvalstu investoru līdzdalību, viņa prognozē.

Jau šobrīd augstas investīciju kvalitātes īpašumu segmentā nav tik daudz īpašumu, ko varētu iegadāties par sapratīgu cenu, līdz ar to tas daļēji ietekmēs arī kapitalizācijas likmju samazināšanos.
 

Dalies ar šo rakstu