Būve

Investoriem izspiež naudu

Egons Mudulis, 15.01.2013

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nepilnības būvniecības likumā paver iespēju draudēt ar būvatļaujas apstrīdēšanu.

Realitāte ir tāda, ka Latvijā nākas sastapties ar korupciju saistībā ar izsniegtajām būvatļaujām, kad cilvēki nāk un prasa naudu, lai neapstrīdētu būvatļauju tiesā, norādīja investīciju grupas Homburg Management vadītājs Džeimss Torpejs.

Nekur citur ne ar ko tādu ne Baltijas valstīs, ne Eiropā, ne Ziemeļamerikā viņš nav sastapies, ja ir saņemta juridiski pareizi izsniegta būvatļauja. DB jau vairākkārt rakstījis, ka jebkuru būvatļauju Latvijā jebkurš var apstrīdēt, tādējādi apturot būvniecības procesu.

Šobrīd apstrīdēšana var sākties no būvatļaujas izdošanas brīža, kad potenciālais investors jau ir sagatavojis būvprojektu, izgājis cauri visām procedūrām, problēmas absurdumu ieskicē Homburg kompāniju pārstāvošais zvērināts advokāts Aivars Blūmiņš.

Turklāt, ja neesi pamanījis 30 dienu laikā, ka būvatļauja izdota, tad vari pateikt, ka neesi zinājis, un vari gada laikā pārsūdzēt būvatļauju augstākai iestādei, Homburg gadījumā Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā.

Arī citi investori un būvnieki ar šādām problēmām ir sastapušies. Tas notiek dažādās formās – vai nu uzkrītoši vai slēptākā veidā, DB saka somu uzņēmuma SIA YIT Celtniecība valdes priekšsēdētājs Andris Božē. Kādreiz kāds prasa naudu, kādreiz prasa uztaisīt jaunu fasādi vai piebraucamo ceļu.

Komentāri

Pievienot komentāru