Investors

Investors: Jauni rekordi

Jānis Šķupelis, 03.03.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Februāris ASV akcijām izrādījies izcils mēnesis – tiek sasniegts viens rekords pēc otra, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Neskatoties uz to, ka lielu daļu ASV teritorijas februārī bija apņēmis aukstums, kāda veida frigiditāte, šķiet, nav skārusi Ņujorku un konkrētāk – Volstrītu. Pagājušā mēneša skatījumā ASV Standard & Poor’s 500 indeksa vērtība ir palielinājusies par veseliem 5,5%. Tāpat par 5,6% pieaugusi lielas kapitalizācijas kompāniju Dow Jones Industrial Average (DJIA) indeksa vērtība; vēl straujāk – par 7,1% – februāra ietvaros pieaugsi ar tehnoloģiju sektora uzņēmumiem bagātīgākā Nasdaq Composite indeksa vērtība. Tāpat augstāk devās ASV obligāciju ienesīgums, un palielinājās arī naftas cena. Par zaudētāju iepriekšējā mēneša ietvaros varētu nosaukt zeltu, kura cena samazinājās vairāk nekā par 5% un ASV preču biržā atkal pietuvojās 1200 ASV dolāru atzīmei par Trojas unci.

Vismaz pašlaik, šķiet, ASV akciju cenu nepārliecinošās tendences janvārī ir bijusi tikai īslaicīga parādība un gan S&P 500 indeksa, gan DJIA indeksa vērtības turpina sasniegt arvien jaunus vēsturiskos maksimumus.

Visu rakstu Jauni rekordi lasiet 3. marta laikrakstā Dienas Bizness.