Investors

Investors: Latvijas pensiju fondi turpinās pelnīt

Mārtiņš Apinis, 17.03.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

ECB politika ir labvēlīga pensiju fondu ienesīguma pieaugumam , otrdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Laiks, kad pasaules lielākās centrālās bankas sāk demonstrēt atšķirīgu monetāro politiku attiecībā uz ekonomikas stimulēšanas pasākumiem, var viest zināmas korekcijas pasaules finanšu tirgu virzībā. Patlaban ASV Federālo rezervju sistēma finanšu aktīvu uzpirkšanas programmas ir izbeigusi, bet Eiropas Centrālajai bankai šis process ir tikai sākuma stadijā, tādējādi nozīmējot jaunu līdzekļu ieplūšanu eirozonas vērtspapīru tirgos. Rezultāts ir acīmredzams, atsevišķu monetārās savienības valstu akciju tirgus indeksi ir sasnieguši jaunus vēsturiskos maksimumus, bet valdību obligāciju ienesīgums atrodas tuvu savam vēsturiskajam minimumam.

Attiecībā uz dalībvalstu obligācijām aktualitāti saglabā jautājums: cik ilgi šo vērtspapīru cenas turpinās kāpumu un vienlaikus likumsakarīgo ienesīguma samazinājumu. Sevišķi vēl tāpēc, ka obligācijas ir pensiju fondu ieguldījuma segments numur viens.

Līdz šim tirgus virzība pensiju uzkrājējiem ir bijusi labvēlīga, jo līdz ar obligāciju cenu pieauguma izraisīto ienesīguma kritumu pensiju fondiem ir bijusi iespēja labi nopelnīt. «Obligāciju ienesīguma krituma gadījumā palielinās obligāciju cena, kas nodrošina aktīvu, kuri ieguldīti obligācijās, vērtības pieaugumu, kas arī ir ieguldīšanas mērķis. Var rasties situācija – ja ienesīguma likmes «ieies» negatīvajā zonā, saglabājot ienesīguma samazināšanas tempu, investori pelnīs no obligāciju cenu pieauguma. Tādā gadījumā pensiju fondi turpinās uzrādīt pozitīvu ienesīgumu ar nosacījumu, ka obligācijas netiks turētas līdz to dzēšanai,» situāciju komentē investīciju sabiedrības Finasta Asset Management valdes priekšsēdētājs Andrejs Martinovs.

No ienesīguma viedokļa labāka situācija varētu būt ASV, kur obligāciju ienesīgums ir ievērojami augstāks

Plašāk lasiet rakstā Latvijas pensiju fondi turpinās pelnīt otrdienas, 17. marta, laikrakstā Dienas Bizness (8. lpp.)!