Investors: Priekšroka akcijām

2017. gada 18. septembris plkst. 12:00
Jānis Šķupelis
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Stabilā ekonomiskā situācija un uzņēmumu peļņas pieaugums ir labs iemesls, lai padomātu pat par akciju ieguldījumu īpatsvara palielināšanu

Ekonomikā jau labu laiku ir vērojama augšupejas tendence, kas ir radījis zināmas bažas par tās ilgtspēju. Eksperti gan teic, ka tendenču maiņai parasti ir vajadzīgs kāds ārkārtas notikums, piemēram, agresīva monetārās politikas ierobežošana no centrālo banku puses vai būtisks izejvielu cenu kāpums. Tiesa gan, būtiski draudi pasaules ekonomikai šobrīd nav, pārliecināts ir Nordea Private Banking Ieguldījumu pārvaldes vadītājs Atis Krūmiņš. «Rādītāji liecina, ka izaugsme turpinās, nodarbinātības līmenis ir paaugstinājies un privātais patēriņš un investīcijas palielinās. Uzņēmēju pārliecība joprojām ir labā līmenī; arī patērētāju pārliecība par savām finansēm ir uzlabojusies. Šāda vide ir labvēlīga riskantākajiem ieguldījumiem, tāpēc uz fiksētā ienākuma ieguldījumu rēķina portfelī saglabājam palielinātu akciju īpatsvaru,» atklāj eksperts.

Viņš piebilst, ka akciju cenas lielā mērā nosaka uzņēmumu peļņas pieaugums, kas šogad noturējies labā līmenī. Šāda izaugsme esot saglabājusi tirgus novērtējumu līmeni stabilu, un akciju cenas nav pieaugušas krietni straujāk par peļņu. Jau ziņots, ka akciju cenu pieaugumu mēdz nokaut recesijas. Tomēr šobrīd aina liecina gluži par ko pretēju – stabilā ekonomiskā situācija un ievērojamais uzņēmumu peļņas pieaugums ir labs iemesls, lai domātu par akciju ieguldījumu īpatsvara palielināšanu. «Nav šaubu, ka ekonomikā valdošā pozitīvā tendence ir palīdzējusi palielināt uzņēmumu neto pārdošanas apjomus un peļņu, un sagaidu, ka šī tendence turpināsies. Tomēr tirgos pēdējos mēnešos ir vērojamas zināmas svārstības ģeopolitikas un atsevišķu valstu iekšējās politikas iespaidā. Eiropā neapšaubāmi lietas ir stabilizējušās, priekšplānā izvirzoties Trampa administrācijas izaicinājumiem un Ziemeļkorejas draudiem. Kādā brīdī šoruden tirgiem nāksies reaģēt uz daudz apspriesto ASV nodokļu reformu. Taču nedomāju, ka politiskā (un ģeopolitiskā) spriedze varētu palielināties tādā mērā, lai mazinātu ekonomikas izaugsmes perspektīvas. Akciju cenas gan tāpat šo notikumu iespaidā var piedzīvot lielākas svārstības,» prognozē A. Krūmiņš.

Turklāt kādas alternatīvas akciju ieguldījumiem joprojām neizskatās diez ko spoži.

Visu rakstu Priekšroka akcijām lasiet 18. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām