Investors

INVL Baltic Sea Growth Fund meklēs uzņēmumus investīcijām

Žanete Hāka, 07.02.2020

Foto: pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

“INVL Baltic Sea Growth Fund”, ko pārvalda Lietuvas aktīvu pārvaldes uzņēmums “INVL Asset Management”, veiksmīgi pabeidzis savu trešo, pēdējo investīciju piesaistes kārtu, kopējam investīciju apjomam sasniedzot 164,7 miljonus eiro.

"Mēs esam priecīgi, ka šī investīciju piesaistes kārta ir saņēmusi spēcīgu atbalstu no mūsu investoru bāzes. Esam nolēmuši nepagarināt fonda izvietošanu, ņemot vērā , ka piesaistītais apmērs ir pietiekams, lai īstenotu mūsu ieguldījumu stratēģiju un sniegtu būtisku atdevi mūsu investoriem. Mēs aktīvi strādājam pie vairākiem jauniem ieguldījumiem, kas ļauj mums īstenot sarežģītus darījumus ar daudzsološām izaugsmes perspektīvām,” skaidro “INVL Baltic Sea Growth Fund” vadošais partneris Darius Šulnis.

Saskaņā ar viņa teikto, “INVL Baltic Sea Growth Fund” mēģinās atkārtot Invalda INVL panākumus, sasniedzot 27% bruto IRR un 2,4x CoC vidējo rādītāju.

Fonds centīsies diversificēt Baltijas jūras reģiona uzņēmumu portfeli, orientējoties uz darījumiem 10-30 miljonu eiro apmērā, un uzņēmumiem, kas uzrāda augstu izaugsmes potenciālu un spēju konkurēt globālā mērogā (fonds lielāku darījumu gadījumā piedāvās arī līdzieguldījumu iespējas).

Fonds vērsts uz izaugsmes kapitālu, izpirkšanas, un "pirkt un veidot" investīcijām. Paredzams, ka fonda portfelis kopumā ietvers 8-12 ieguldījumus.

Kopš pirmās investīciju piesaistes kārtas fonds ir ieguldījis līdzekļus divos uzņēmumos, kas pārstāv veselības aprūpes un civilās inženierijas nozares.

"Mēs ļoti novērtējam investoru uzticību, kā rezultātā lielākais privātais kapitāla fonds Baltijas reģionā ir noslēdzis investīcijas piesaistes posmu. Fondu atbalsta Eiropas investīciju fonds ( EIF), kas ir enkurinvestors, kā arī fondā iegulda pieredzējuši Baltijas institucionālie (LHV un INVL pensiju fondi), korporatīvie investori un turīgi privātie investori, kuriem ir labas zināšanas par Baltijas tirgus un iespējām, ko tas sniedz. Mūsu galvenā prioritāte tuvāko 2-3 gadu laikā būs vērsta uz kapitāla izvietošanu, ilgtspējīgu uzņēmumu attīstību, spēcīgas atdēvēs nodrošināšanu mūsu investoriem un atgriešanās tirgū ar otru fondu,” skaidro "INVL Baltic Sea Growth Fund" vadošā partnere Demainte Korsakaite.

Saskaņā ar viņas teikto, vairums investoru jau apstiprinājuši līdzinvestīcijas, kas ļaus fonda vadības komandai ieguldīt līdz pat 100 miljoniem eiro.