«Īpašos apstākļos» Rīgas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas

2015. gada 29. jūlijs plkst. 9:25
Autors: Lāsma Vaivare
Dalies ar šo rakstu

Ieviešot iepriekš par «puteņa biļetēm» dēvētos braukšanas atvieglojumus sabiedriskajā transportā, Rīgas dome nespēj pateikt, cik lielu robu pašvaldības budžetā tas iecirtīs, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Ar tikko pieņemtajiem grozījumiem daudzkārt papildinātajos un labotajos pašvaldības noteikumos par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas sabiedriskajā transportā noteikts, ka visi pasažieri autobusos, trolejbusos un tramvajos var braukt bez maksas ne tikai 23. un 24. jūnijā, 18. novembrī, 31. decembrī, 1. janvārī, pilsētas svētku laikā augustā, kā tas bijis jau līdz šim, bet arī «īpašos apstākļos», kas var būt saistīti ar masu pasākumiem, svētkiem un svinamajām dienām, kā arī laika apstākļiem un avārijām.

Jāatgādina, ka Rīgas mēra Nila Ušakova īpašais žests – ļaut stipra puteņa laikā 2012. gada ziemā autovadītājiem, uzrādot mašīnas tehnisko pasi, braukt pilsētas sabiedriskajā transportā bez maksas – izraisīja nopietnu skandālu. Pašvaldība skaidroja, ka tas tiek darīts, lai sliktos laika apstākļos mazinātu sastrēgumus pilsētā un atvieglotu satiksmi, tajā skaitā, darbu speciālajai ceļu tīrīšanas tehnikai, kamēr Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) speciālisti tajā saskatīja normatīvo aktu pārkāpumus.

Cik izmaksās atvieglojumi, zināms nav, jo, kā norāda Rīgas domē: «Ietekmi uz pašvaldības budžetu nav iespējams aprēķināt, jo īpašo apstākļu iestāšanās nav prognozējama.» Sabiedriskā transporta pakalpojumu likums ļauj pašvaldībām noteikt braukšanas maksas atvieglojumus savā administratīvajā teritorijā, ja ar to radītos zaudējumus pilnībā kompensē no pašvaldības budžeta. Skandāla laikā N. Ušakovs apgalvoja, ka puteņa biļetes nekādus zaudējumus Rīgas satiksmei neradīja, jo autovadītāji nemaz nav uzņēmuma ikdienas klienti.

Plašāk lasiet rakstā Piešķir atlaides braukšanai Rīgā, nezinot, cik tas izmaksās trešdienas, 29. jūlija, laikrakstā Dienas Bizness (7. lpp.)!

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām