Īpašumu cenu indeksa kāpumu nodrošina Rīga un Jūrmala

2011. gada 21. septembris plkst. 18:26
Dalies ar šo rakstu

Šā gada septembrī vidējās īpašumu cenas valstī ir par 18% augstākas, salīdzinot ar 2010.gada pirmo pusgadu, un par 10% augstākas, salīdzinot ar gada sākumu, izriet no Valsts Zemes dienesta (VZD) aprēķinātā cenu indeksa.

Kopš šā gada septembra dienesta mājas lapā ir pieejama ikmēneša statistika par nekustamā īpašuma tirgu.

VZD norāda, ka pēc ievērojamā cenu krituma, kopš 2009.gada vidus, valsts vidējie rādītāji kopumā liecina par cenu stabilizāciju. Lai arī novērojamas nelielas svārstības, 2011.gadā uzrādās tendence cenām pieaugt. Tajā pašā laikā cenu pieaugums nav vērojams, pirmkārt, visā Latvijas teritorijā un, otrkārt, tas nav vērojams visos īpašumu segmentos.

Pēdējo mēnešu cenu pieaugumu galvenokārt izraisīja Rīgā un Jūrmalā notikušie darījumi, par ko liecina valsts cenu indekss, kas aprēķināts, neņemot vērā šajās teritorijās notikušos darījumus. 2011.gada septembrī aprēķinātais cenu indekss ir par 1% zemāks, salīdzinot ar 2010.gada pirmo pusgadu, un par 3% zemāks, salīdzinot ar gada sākumu. Savukārt Rīgas cenu indekss ir pieaudzis par 10%, salīdzinot ar 2010.gada pirmo pusgadu, un par 8%, salīdzinot ar gada sākumu. Cenu pieaugumu, izraisījuši darījumi ar dzīvokļiem. Rīgas cenu indekss, kas aprēķināts, neņemot vērā darījumus ar dzīvokļiem, ir zemāks par 15%, ja salīdzina ar pagājušā gada pirmo pusgadu.

2011.gada pirmajā pusgadā Rīgas cenu indeksa pieaugumu izraisījušas ne tikai dzīvokļu cenu izmaiņas, bet arī izmaiņas pārējos segmentos – Rīgas cenu indekss bez dzīvokļiem pieaudzis par 5%.
 

Dalies ar šo rakstu