Īpašumu pārdevēji pārāk optimistiski cer uz investoriem

2011. gada 27. jūlijs plkst. 17:43
Dalies ar šo rakstu

Nekustamo īpašumu pārdevēju un potenciālo investoru, pircēju gaidas joprojām būtiski atšķiras, izriet no Arco Real Estate komercīpašumu tirgus šā gada otrā ceturkšņa apskata.

Kompānijas speciālisti norādījuši, ka par jaunu biroju celtniecību šobrīd investori vēl nedomājot, jo pašreizējās nomas maksas joprojām ir zemas, salīdzinot ar būvniecības izmaksām. Ir maz cerību, ka pārskatāmā nākotnē nomas maksa varētu pieaugt vairāk nekā par 5–7% gadā. Investoriem gan esot interese iegādāties jau esošas biroju ēkas ar nosacījumu, ka tās ir iznomātas ne mazāk kā par 60–70% un pirkšanas cenas līmenis atbilst vismaz 7–8% ienesīgumam. Šobrīd liela daļa piedāvājumā esošo biroju ēku neatbilst šādiem kritērijiem, līdz ar to nav pievilcīgas investoriem, komentē Arco Real Estate.

Raksturojot tirdzniecības platību tirgu, kompānijas speciālisti novērojuši gana augstu investoru interesi tieši par pieprasītāko vietu tirdzniecības telpu iegādi. Ir samazinājusies nomnieku rotācija populārākajās iepirkšanās ielās. Palielinoties ekonomiskajai aktivitātei, lielākā investoru interese varētu būt tieši par atzītāko iepirkšanās vietu tirdzniecības platībām.

Pieprasījumu pēc jauktas apbūves teritorijām šobrīd Arco Real Estate vērtē kā vidēji zemu, bet ar tendenci pieprasījumam palielināties. Darījumu skaits nav liels, tomēr, pēc kompānijas rīcībā esošajiem datiem, potenciālo pircēju interesējošais cenu līmenis bieži vien ir zemāks par 20–40%, salīdzinot ar piedāvājuma cenu. Sevišķi tas ir izteikts Rīgas centra zemes gabaliem. Zemes gabalu īpašniekiem ir pārspīlēts optimisms par investoru interesi pašreizējos ekonomiskās situācijas kontekstā.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām