Īpašumu pārvaldīšanas tirgū piesakās jauns konkurents 

Nekustamā īpašuma tirgū sāk darbu jauna pārvaldīšanas kompānija SNC–Lavalin Homburg Property Management. 18. janvārī Rīgā tiks atklāts šīs īpašuma menedžmenta kompānijas birojs. Vienlaikus darbību sāk arī uzņēmumi Tallinā un Viļņā.

Ingrīda Drazdovska, 16.1.2012

Kopuzņēmumu veido SNC Lavalin un Homburg group uzņēmums Homburg Valda. SNC Lavalin ir viena no pasaulē lielākajām celtniecības, inženiertehnoloģiju un projektu koncesijas kompānijām pasaulē. Homburg Group ir nekustamā īpašuma investīciju, attīstīšanas un pārvaldīšanas kompānija.

SNC-Lavalin Homburg Property Management direktors Aļģirds Augustaitis (Algirdas Augustaitis) paskaidroja, ka kopuzņēmuma dibināšanu veicinājusi Homburg group pieredze Baltijas valstīs un tirgus attīstības potenciāls, it īpaši publiskās un privātās partnerības jomā. «Ar kapitāla nepietiekamību infrastruktūras izveidē vai pilnveidošanā saskaras ne tikai attīstības valstis un ne tikai ekonomiski sarežģītā laikā. Kanādā publiskā un privātā kapitāla partnerība ir ierasts veids, tāpēc arī Latvijai būtu lietderīgi izmantot šo pozitīvo pieredzi,» izteicās A. Augustaitis.

SNC – Lavalin Homburg Property Management Latvijas tirgū plāno galvenokārt orientēsies uz tirdzniecības, biroju un loģistikas centriem. Db.lv jau ziņoja, ka jauno Homburg grupas attīstīto tirdzniecības objektu Priedaines ielā Zolitūdē, pārvaldīs SNC Lavalin.

SNC Lavalin Group Inc ir dibināta 1911. gadā Kanādā. Grupā strādā 24 tūkst. cilvēku visā pasaulē, bet tās ieņēmumi 2010. gadā sasniedza 6,8 miljardus Kanādas dolāru.

Homburg group ir nekustamā īpašuma investīciju, attīstīšanas un pārvaldīšanas kompānija. Tai ir 40 gadu ilga pieredze, tostarp Nīderlandē, Kanādā un ASV. Kopš 2005. gada tā darbojas Baltijas reģionā. 2007. gadā tā noslēdza apjomīgāko komerciālā nekustamā īpašuma darījumu Baltijas valstīs par gandrīz 200 milj. eiro, no SEB bankas iegādājoties 54 biroju ēkas. Patlaban tā Baltijā pārvalda īpašuma portfeli 250 milj. eiro vērtībā.

 

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.