Īpašumu tirgū Saulkrasti minot uz papēžiem Jūrmalai

2011. gada 24. maijs plkst. 16:14
Dalies ar šo rakstu

Saulkrastu nekustamie īpašumi kļūstot par alternatīvu Jūrmalai, uzskata Arco Real Estate. Pirkt vai īrēt īpašumus Saulkrastos izvēlas tie, kas vai nu nespēj maksāt augsto īres maksu Jūrmalā, vai arī tie, kas vēlas klusāku un mierīgāku vidi. Saulkrasti arvien vairāk piesaistot ārzemju tūristu interesi, kļūstot par alternatīvu visai trokšņainajai Jūrmalai.

Tikmēr kompānija Ober Hau Real Estate ziņo, ka stagnācijas periods nekustamo īpašumu tirgū Jūrmalā ir garām. Šā gada pirmajā ceturksnī Jūrmalas Zemesgrāmatas nodaļā reģistrēti vairāk nekā 80 darījumi ar zemēm un ēkām, 130 darījumi ar dzīvokļiem un 50 – ar zemēm. Darījumi notiek visā Jūrmalas teritorijā un par dažādām summām – īpašumi tiek pirkti gan t.s. lētajā, gan ekskluzīvo īpašumu segmentā.

Tuvojoties vasarai, Saulkrastos un to apkārtnē straujāk nekā iepriekšējos gadus aktivizējies īres tirgus. Potenciālie īrnieki galvenokārt ir no NVS valstīm (Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas). Lielākā daļa labiekārtoto māju un vasarnīcu bija izīrētas jau marta beigās, novērojusi Arco Real Estate Saulkrastu filiāles vadītāja Jana Semerikova. Tas gan attiecas tikai uz tiem īpašumiem, kas atrodas jūras tuvumā – līdz vienam km no pludmales. Vietējie iedzīvotāji nespējot maksāt augtās īres maksas, tāpēc izvēlas mājas un vasarnīcas tālāk no jūras vai kāda ezera tuvumā.

Joprojām esot interese arī par privātmāju iegādi Saulkrastos. Tās uzlūkojot gan vietējie iedzīvotāji, gan NVS un Krievijas pilsoņi. Arco Real Estate speciālisti pieļauj, ka lielā mērā to varētu veicināt izmaiņas Imigrācijas likumā. Tā kā jaunu un kvalitatīvu privātmāju Saulkrastos ir maz, pircēji mēdz izvēlēties dzīvokli jaunajā projektā. Šobrīd jauni dzīvokļi tiek piedāvāti projektā Liepas nams, kur cena ir no 1600 eiro/m2, bet vasarā ekspluatācijā tiks nodots jaunais projekts Sun Republic, kur gan cena būs augstāka – dzīvoklim bez apdares tā svārstās no 1800 līdz 3000 eiro/m².

Jūrmalā lielāko interesi par īpašumu iegādi izrāda nerezidenti, pārsvarā no Krievijas, kuri pieprasa divistabu un trīsistabu dzīvokļus jaunajos projektos Lielupē, Bulduros, Dzintaros un Majoros, platībā no 60 līdz 120 m2, ar labu apsaimniekošanu, secina Ober Haus. Daļa potenciālo pircēju vēlas iegādāties dzīvokli ar mērķi iegūt uzturēšanās atļauju. Ar dzīvokļiem vairāk darījumu noticis tieši t.s. jaunajos projektos – trešdaļa no pirmajā ceturksnī reģistrētajiem aptuveni 130 dzīvokļu īpašumu darījumiem, kā arī sērijveida dzīvokļos Kauguros. Dzīvokļu cena jaunajos projektos Jūrmalas centrā ir sākot no 3000 eiro/m2, bet dzīvokļi bez apdares ir pieejami no 2500 eiro/m2.

Nerezidenti, kuri vēlas iegādāties māju vai zemi mājas būvniecībai Jūrmalā, izskata piedāvājumus ne tikai pilsētas centrā, bet arī citos rajonos, piemēram, Mellužos un Asaros. Interese tiek izrādīta par īpašumiem cenu diapazonā no 200 līdz 350 tūkstošiem eiro. Šajā cenu kategorijā arī visbiežāk notiek darījumi.

90% gadījumu nekustamā īpašuma iegāde notiek par pircēja privātajiem līdzekļiem, īpaši, ja pircējs ir nerezidents. Tikai ļoti retos gadījumos klienti izmanto bankas līdzfinansējumu.
 

Dalies ar šo rakstu