iPhone 6 Plus: Lielāks it visā 

iPhone 6 Plus radīšana ir nepārprotams signāls, ka arī Apple vairs īsti netic ar vienu roku lietojamiem telefoniem
, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Jānis Vēvers
, 06.2.2015

Foto: Publicitātes

Mobilajam telefonam jābūt tik lielam, lai to ērti varētu lietot ar vienu roku – savulaik deklarēja Apple galvenais vizionārs Stīvs Džobss. Inovatīvā amerikāņu kompānija ilgi pieturējās pie šī pamatprincipa, kamēr konkurenti jau bija izvērsuši nežēlīgu telefona izmēra audzēšanas sacensību. Stīva starp mums vairs nav un pērn izteikti mainījās arī Apple politika. Tas devās sirojumā tā dēvēto fabletu jeb telefonu un planšetdatoru krustojumu lauciņā, palaižot tirgū iPhone 6 Plus.

Pirmoreiz ieraudzījuši milzeni ar 5,5 collu ekrānu, «iekostā ābola» lojālisti gandrīz paģība. Vēl tagad dažādos forumos lasāmas viņu žēlabas, ka tik liels tālrunis cilvēkam nav vajadzīgs un visu varot izdarīt vecajā labajā iPhone 4.

5,5 collu ekrāns pēc mūsdienu standartiem nemaz nav liels, taču pats tālrunis ir krietni prāvāks.

Runas par locīšanos ir pilnīgas muļķības. Izmēģinājumu laikā tālrunis tika nēsāts gan bikšu aizmugurējā kabatā, gan apzināti locīts, taču metāla korpuss lieliski paveica savu darbu un uz tā deformācijas pēdas tā arī nebija pamanāmas.

Pirkt vai nepirkt 6 Plus lielā mērā nosaka cena, un tā ir augsta, īpaši ņemot vērā, ka jāiegādājas modelis vismaz ar 32 GB iebūvēto atmiņu. Mazajam jeb 16 GB jau pašā sākumā 4GB ir aizņemti ar operētājsistēmu un standarta lietotnēm, tādēļ lietošanai paliek vien 12 GB, ko nevar papildināt ar microSD karti.

Visu rakstu Lielāks it visā lasiet 6. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.