Ir stājusies spēkā iebraukšanas maksa Jūrmalā 

No sestdienas, 1. aprīļa, stājās spēkā iebraukšanas maksa Jūrmalā (par vienreizējo iebraukšanu 2 EUR), kas, sākot ar šo gadu, skars ne vien auto, bet arī motociklu vadītājus. Lai rindas pie maksas automātiem tādējādi nepalielinātos vēl vairāk, iedzīvotāji par iebraukšanu Jūrmalā var arī samaksāt, izmantojot sms vai mobilo aplikāciju.

Lelde Petrāne, 03.4.2017

Foto: Ieva Čīka/LETA

«Jūrmalas dome ar šo sezonu ir modernizējusi caurlaižu sistēmu, ieviešot elektroniskās iebraukšanas kartes pilsētā, un tas vērtējams pozitīvi. Taču, lai mazinātu rindas pie iebraukšanas – būtiskākais ir maksājumu veids, kādu cilvēki izvēlas,» skaidro Mobilly izpilddirektors Ģirts Slaviņš. «Lai izvairītos no sastrēguma pie iebraukšanas Jūrmalā un rindas brīvdienās izzustu, jāmainās cilvēku paradumiem, jo tehnoloģiskās iespējas mobilajiem maksājumiem ir nodrošinātas.» Drīzumā tiek solīts arī caurlaižu iegādes automātus aprīkot ar tehnisku papildinājumu, kas autovadītājam, iegādājoties caurlaidi, prasīs ievadīt automašīnas numuru.

Pērn no vairāk nekā 912 tūkst. vienreizējām caurlaidēm 130 tūkst. jeb nepilni 15% iegādāti, izmantojot mobilo aplikāciju Mobilly. No tām 83% tika iegādātas aplikācijā un vien 17% ar SMS palīdzību.