Irāna varētu boikotēt Olimpiskās spēles

2011. gada 02. marts plkst. 14:19
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Irāna varētu boikotēt 2012. gada Londonas Olimpiskās spēles, jo olimpiādes logo ir «rasistisks», ziņo valsts oficiālā ziņu aģentūra Irna.

Irānas nepatiku ir izraisījis nākošgad Londonā paredzēto vasaras Olimpisko spēļu logo redzamais attēls, kurā, kā šķiet Irānai, ir attēlots stilizēts vārds Ciona (Zion).

Irānas Nacionālā Olimpiskā komiteja iesniedza protesta vēstuli Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidentam Žakam Rogem (Jacques Rogge) un pašlaik gaida atbildi, pēc kuras lems kā rīkoties tālāk, vēsta Arabian Business.

Londonas spēļu attēlā ir redzams skaitlis 2012, kuru aptver četras krāsainas figūras. Ar Cionu parasti apzīmē Jeruzalemi un visu ebreju zemi. Savukārt Irāna neatzīst Izraēlas eksistenci.

«Noteikti, ka arī citas pasaules valstis un galvenokārt jau Islāma pasaule neakceptēs šos rasistiskos izgājienus, kas nav savienojami ar Olimpiskās kustības mērķiem», aģentūrai Irna klāstīja Bahrams Afšarzadehs (Bahram Afsharzadeh), Irānas Nacionālās Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām