Atpūta

Irānas iedzīvotājiem liegts spēlēt World of Warcraft

Gunta Kursiša, 29.08.2012

Foto: REUTERS/SCANPIX

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

ASV tirdzniecības sankcijas likušas spēļu ražotājam Blizzard liegt pieeju spēlei World of Warcraft (WoW) Irānā, vēsta BBC.

Blizzard par WoW pieejas liegšanu irāniešiem paziņoja spēlētāju forumā internetā. Līdz tam simtiem Irānas WoW spēlētāju pauda, ka ir zaudējuši pieeju spēlei, taču tā iespējama, izmantojot serveri ārpus Irānas.

Blizzard oficiālajā paziņojumā skaidrots, ka ASV noteiktās ekonomiskās sankcijas un tirdzniecības ierobežojumi nozīme, ka kompānija nevar veidot uzņēmējdarbību noteiktās valstīs, no kurām viena ir Irāna.

Līdz ar stigrāku sankciju ieviešanas procedūru ievērošanu Blizzard spēlētājiem neizmaksā kompensācijas, pauda Blizzard, kas vienlaikus arī atvainojās par sagādātajām neērtībām un norādīja, ka ar prieku atcels ierobežojumus, tiklīdz to ļaus ASV likumi.

Rakstīts, ka pasaulē WoW spēlētāju skaits sasniedza rekordu 2010. gadā, tomēr pēc tam WoW abonentu skaits ir vienmērīgi samazinājies. Pērn rudenī lielākais intereses zudums par WoW pieredzēts Āzijas un Klusā okeāna reģionā, ar ievērojamu spēlētāju skaita samazināšanos Ķīnā.