Īres cenu var ietekmēt nodokļa paaugstināšana

2011. gada 10. janvāris plkst. 18:15
Dalies ar šo rakstu

2011.gadā dzīvokļu īres tirgū pieprasījums saglabāsies pašreizējā līmenī un būs visai augsts, jo pagaidām nevar gaidīt strauju mājokļu iegādes pieprasījuma pieaugumu, šādu prognozi izsaka kompānijas Latio speciālisti.

Nekustamā īpašuma nodokļa dubultošana dzīvojamai platībai varētu ietekmēt īres maksu, tomēr svarīgākais īres maksas iespējamo izmaiņu faktors būs pieprasījuma apjoms. Ja īrnieki nebūs gatavi maksāt lielāku īres maksu, tad izīrētājiem nodokļa paaugstinājums būs jākompensē no esošā īres maksas lieluma, jo nodokļu nomaksa ir mājokļa īpašnieka pienākums, norāda kompānija.

Latio informē, ka 2010. gada decembra beigās aktivitāte īres tirgū pierimusi. Toties gada nogalē pieauga pieprasījums pēc īstermiņa īres, kas bija saistīts ar tūristu ierašanos uz Jaunā gada svinībām. Ilgtermiņa īrē lielākais pieprasījums ir pēc dzīvokļu īres Rīgas centrā un jauno projektu mājās. Dzīvokļus vēlas īrēt gan vietējie, gan ārvalstu iedzīvotāji, tomēr pirmā no šīm grupām veido pieprasījuma lielāko daļu

Tirgū turpina nonākt jaunie dzīvokļi, jo pašreizējā situācija to īpašniekiem nešķiet labvēlīga pārdošanai.

Rīgas centra dzīvokļu īres maksa decembrī saglabājusies novembra līmenī, bet dažos segmentos, piemēram, Vecrīgas un klusā centra pirmskara ēkās, ir nedaudz samazinājusies. Uz to norādījusi arī kompānija Balsts, pieļaujot, ka tas varētu būt saistīts ar auto stāvvietu trūkumu.

Pēc Latio datiem, jauno projektu dzīvokļu vidējā īres maksa mēnesī Rīgas tuvajā centrā decembrī atkarībā no mājokļa platības bija 10–13 eiro/m2, tālajā centrā – 6–7 eiro/m2, klusajā centrā – 11–13 eiro/m2. Pirmskara mūra ēkās dzīvokļu kvadrātmetra vidējā īres maksa mēnesī decembrī Vecrīgā atkarībā no mājokļa platības bija 7–8 eiro, Rīgas tuvajā centrā – 6–9 eiro, tālajā centrā – 6–7 eiro, klusajā centrā – 7–9 eiro.

Mikrorajonu tipveida dzīvokļu vidējā īres maksa decembrī ir nedaudz samazinājusies. Vidējā stāvoklī esošu sērijveida dzīvokļu vidējā īres maksa bez komunālajiem maksājumiem decembrī bija 2,5 eiro/m2, tāda informācija ir Latio rīcībā.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām