Īres tirgu janvārī aktivizējuši ārvalstu studenti

2011. gada 07. februāris plkst. 9:15
Dalies ar šo rakstu

2011. gads ir iesācies ar klientu aktivitātes pieaugumu īres un komercsegmentos, novērojis nekustamo īpašumu uzņēmums Balsts.

Aktivitātes pieaugumu īres tirgū kompānija skaidro ar to, ka dzīvesvietu aktīvi ir meklējuši ārvalstu studenti. Lielākais pieprasījums bijis dzīvokļiem jaunajos projektos un pilsētas centrā. Rīgas centra dzīvokļu īres maksa mēneša laikā nav mainījusies: jaunajos projektos vienistabas dzīvokļu vidējā cena (bez komunālajiem maksājumiem) ir 250 latu, divistabu – 300 latu un trīsistabu – 400 latu. Joprojām dārgākie ir dzīvokļi Klusajā centrā, kur par dzīvokli labā stāvoklī ar mūsdienīgu iekārtojumu īrniekiem ir jāmaksā 5 – 7 lati/m2.

Janvāris komercobjektu segmentā bijis aktīvs. Pēc Balsta novērojumiem, par 15% pieaudzis to klientu skaits, kas meklē telpas savai komercdarbībai. Rīgas centrā un Vecrīgā 50 – 100 m2 lielas telpas janvārī iznomātas par 10 – 17 eiro/m2. Vidējā cena noliktavām un ražošanas telpām mikrorajonos un tuvajos Rīgas rajonos ir 1,5 – 3 eiro/m2.

Visai augsts ir arī pieprasījums pēc zemes gabaliem komercapbūvei Rīgas rajonā. Uzņēmēji iegādājas zemi, lai būvētu sev ražošanas kompleksus, sacījis Balsta vadītājs Aigars Zariņš.

Pēc Balsta novērojumiem, dzīvokļu tirgū nav vērojamas cenu svārstības. Pēc šīs kompānijas datiem, vidējā sērijveida dzīvokļu cena Rīgā ir 645 eiro/m2. Centra dzīvokļu cena svārstās 1000 – 1150 eiro/m2 atkarībā no dzīvokļa stāvokļa un atrašanās vietas.

 

Dalies ar šo rakstu