Īres tirgū labi dzīvokļi centrā «pazūdot» ātri

2011. gada 17. novembris plkst. 18:21
Dalies ar šo rakstu

Mājokļu īres tirgus šā gada oktobrī bijis viens no aktīvākajiem tirgus segmentiem. Līdz mēneša vidum īres tirgū pieprasījumu veidoja arī ārvalstu studenti – vairāki cilvēki kopā vēlējušies īrēt lielus dzīvokļus ar 3–4 guļamistabām Vecrīgā vai citur Rīgas centrā, informē Latio.

Kopumā Rīgas centrā pieprasītākie ir kvalitatīvi, labiekārtoti, mēbelēti vienas, divu un trīs istabu dzīvokļi platībā līdz 80 kvadrātmetriem par īres maksu līdz 380–600 eiro mēnesī bez komunālajiem maksājumiem. Šādu dzīvokļu piedāvājums ir ierobežots un dzīvokļiem, kas tiek atbrīvoti, jaunu īrnieku izdodas atrast īsā laikā.

Jauno projektu dzīvokļu vidējā īres maksa mēnesī Rīgas tuvajā centrā oktobrī atkarībā no mājokļa platības bija 10 eiro/m2, tālajā centrā – 6–8 eiro/m2, klusajā centrā – 10–12 eiro/m2. Pirmskara mūra ēkās dzīvokļu kvadrātmetra vidējā īres maksa mēnesī oktobrī Vecrīgā atkarībā no mājokļa platības bija 8 eiro, Rīgas tuvajā centrā – 7–8 eiro, tālajā centrā – 6–7 eiro, klusajā centrā – 8–9 eiro.

Vidējā stāvoklī esošu sērijveida dzīvokļu īres maksa bez komunālajiem maksājumiem oktobrī vidēji bija 3,3 eiro/m2 mēnesī.

Pēc Latio novērojumiem, Mārupē ir samērā augsts pieprasījums pēc savrupmāju īres, tas pat vairākas reizes pārsniedz piedāvājumu.

 

Dalies ar šo rakstu