Īrijā izsolē pārdod Latvijas kompānijai piederošo kuģi

Autors: Elīna Pankovska
2010. gada 08. aprīlis plkst. 11:35

Īrijā izsolē pārdots Latvijas kompānijai Forestry Shipping piederošais kuģis, kas pagājušajā gadā tika aizturēts Īrijā saistībā ar algu neizmaksāšanu jūrniekiem, ziņo laikraksta Irish Independent mājaslapa.

To par 70 tūkstošiem eiro ir iegādājusies labdarības organizācija Free Gaza Movement. Kuģis turpmāk tiks izmantots, lai piegādātu humāno palīdzību Gazas joslā, ko Izraēla bloķē jau vairākus gadus.

Kuģis MV Linda pērn tika aizturēts pēc Starptautiskās Transporta federācijas prasības. Kuģa apkalpei algās Forestry Shipping vēl joprojām ir parādā aptuveni 40 tūkstošus eiro. Tās tika izmaksātas no izsolē iegūtās naudas.

MV Linda Dundalkas ostā tika pamests pagājušā gada jūlijā, kad jūrniekiem bija atlicis ēdiens tikai vienai dienai. Apkalpei palīdzību sniedza ITF un Īrijas strādnieku arodbiedrība SIPTU, palīdzot jūrniekiem atgriezties mājās.

Free Gaza Movement pārstāvis Dereks Greiams norāda, ka skumji ir tas, ka pēdējās nedēļās no kuģa nozagts radiosakaru aprīkojums 15 tūkstošu eiro apmērā.