Īrijā katrā mājā sola ātrgaitas platjoslas interneta pieslēgumu 

Īrijas valdība nākusi klajā ar programmu, kuras ietvaros līdz 2020.gadam katrā mājā valstī tiek solīts ātrgaitas platjoslas interneta pieslēgums, atsaucoties uz RTE, vēsta Īrijas latviešu portāls Baltic Ireland.

Dienas Bizness, 25.11.2014

Plānā paredzēts, ka valsts ieguldīs simtiem miljonu eiro, lai internetam pievienotu vairāk nekā 700 tūkstošus mājokļu visā valstī, kas atrodas vietās, kuras diezin vai kādreiz apkalpos komerciālie ātrgaitas interneta operatori.

Neskatoties uz mēģinājumiem, vairākām valdībām nav izdevies realizēt centienus laukos adekvāti atrisināt problēmas ar internetu un tas kavē uzņēmējdarbību un pasliktina dzīves kvalitāti ārpus lielajām pilsētām. No 700000 māju, kurās joprojām ir pieejams vien lēns internets, 100 tūkstoši ir biznesa telpas, bet pārējās – dzīvojamās mājas.

Taču ir vairāki neatbildēti jautājumi – kas būs izveidotā tīkla īpašnieks, kā tas tiks regulēts, kādas tehnoloģijas tiks izmantotas interneta nodrošināšanai, cik tas maksās, cik daudz būs jāmaksā valstij, kā projekts tiks finansēts un kādu ietekmi tas varētu atstāt uz nozares tirgu?

Tāpat vēl nepieciešams saņemt apstiprinājumu no Eiropas Savienības, vai projekts atbilst noteikumiem par valsts atbalstu, informē Baltic Ireland.

Saskaņā ar valdības paziņojumu iepirkumi sāksies 2015. gada beigās, bet būvniecība sāksies 2016. gada beigās vai 2017.gadā.

Jaunākais izdevums